يکشنبه 23 مرداد 1401 _
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 2 مرداد 1401     |     کد : 8333

جشنواره تابستانی تبریز، مجالی برای همراهی شادی،آموزش و معنویت

برنامه پایانی جشنواره تابستانی تبریز با اجرای ویژه برنامه روز مباهله، به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان، این برنامه که به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در محل مجموعه تاریخی تفریحی ائل گلی تبریز برگزار شد، با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و آئینی میزبان شهروندان و گردشگران تابستانی تبریز همراه بود.

اجرای تواشیح، مولودی خوانی، موسیقی و برنامه های فرهنگی و آئینی از بخش های مختلف این برنامه بود که همگی با استقبال گسترده شهروندان روبرو شد.

این برنامه، پایانی بر اجرای قریب 20 ویژه برنامه بود که به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز و همراهی خانواده بزرگ شهرداری تبریز در سطح شهر و به شکل متمرکز در فرهنگسرای تابستانی تبریز برگزار شده بود و از عید قربان تا عید غدیر در محوطه پارکینگ شماره 2 پارک فرهنگی تاریخی ائل گلی تبریز میزبان شهروندان بود.

همچنین این برنامه ها با اجرای ویژه برنامه هایی در قالب "عید تا عید" میزبان شهروندان بود که به فرصتی برای پاسداشت عید بزرگ غدیر در محوطه پارک فرهنگی تاریخی ائل گلی تبریز تبدیل شدند.
در این مجال، برنامه شادمانه نیز با اجرای برنامه های نمایشی در سطح شهر و محلات تبریز بخشی از اجراهای جشنواره تابستانی تبریز را پیش برد و به فرصتی برای شادمانی مضاعف شهروندان تبدیل شد.
جشنواره تابستانی تبریز همچنین با مشارکت در اجرای ده ها برنامه متنوع فرهنگی توسط گروه ها و هیئت های مذهبی، زمینه ساز حضور شهروندان در برنامه های خود بود که توانست به قدر وسع خود رسالت فرهنگی جشنواره را جامه عمل بپوشاند.
در همین حال، بسیاری از مناطق شهرداری تبریز، با اجرای سلسله برنامه هایی در خلال ایام چشنواره تابستانی تبریز به این جشنواره رنگ و لعاب ویژه ای دادند و آن را به رویدادی متفاوت به لحاظ فرهنگی تبدیل کردند.


PDF چاپ چاپ