يکشنبه 23 مرداد 1401 _
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 30 تير 1401     |     کد : 8325

درخشش همکار سازمان در جشنواره فیلم کوتاه تبریز

همکار سازمان فرهنگی اجماعی ورزشی شهرداری تبریز، با حضور در پانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه تبریز، موفق به کسب عنوان جایزه ویژه میراث فرهگی این جشنواره شد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان، علی خیرخواه که با دو مستند با عناوین "تحفه ساردور" و "کسی او را ندید" در این جشنواره حضور یافته بود، توانست در بخش میراث فرهنگی و با فیلم "تحفه ساردور" توجه داوران جشنواره را به خود جلب نماید.

"تحفه ساردور"، مستندی درباره ارزش و جایگاه فرش دستباف شهر سرودر ات که در گدر تاریخ به یکی از برندهای معتبر این حوزه تبدیل شده است. تابلو فرش سردرود که شهرت و آوازه‌ای جهانی دارد، معرفی و ظرفیت‌های مختلف آن مورد بازشناسی قرار گیرد. 

این تابلو فرش، به عنوان یکی از عوامل رشد دهنده اقتصاد محلی این شهر سه هزار ساله توانسته در بسیاری از بازارهای جهانی حضوری موثر پیدا کند و با حضور یکه تازانه خود، سفارش‌های متعددی از کشورهای مختلف جهان از جمله چین، شیخ نشین‌های خلیج‌فارس، اروپا و آمریکا بگیرد و به توسعه این شهر کمک کند.

براساس گارش های رسمی، روزانه بیش از ۵۰۰ قطعه تابلو فرش در طرح و سایزهای مختلف به مدیریت کارگاه‌های متمرکز و غیر متمرکز تولید می‌شود و این الگو یک مثال بی ‌بدیل برای استفاده از توان داخلی برای ارتقای اقتصاد ملی است. 

این فیلم به کارگردانی "علی خیرخواه" و تصویربرداری "مهدی ناطق زاده" و " علی چاووشی زاده" تولید و مورد توجه بسیاری از محافل سینمایی قرار گرفته است.

سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، این موفقیت را صمیمانه به همکار مجموعه روابط عمومی خود تبریک گفته و برای علی خیرخواه، آرزوی توفیق روزافزون دارد.


PDF چاپ چاپ