چهارشنبه 28 ارديبهشت 1401 _
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 15 ارديبهشت 1401     |     کد : 8210

پیام به مناسبت هفته فرهنگی شیراز

سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز به مناسبت هفته فرهنگی شیراز، پیام تبریکی به معاونت فرهنگی این شهر صادر کرد.

آن‌که نشنیده‌ست هرگز بوی عشق
گو به شیراز آی و خاک ما ببوی


نسیم شیراز همواره برای ایرانیانی که دل در گرو ایران‌زمین دارند، یادآور همه مظاهر هویتی ایرانی است و هر آنکس را دل در گرو این فرهنگ غنی دارند، با سیراب شدن از چشمه تاریخ و فرهنگ و مدنیت و ادبيات این کوچه باغ‌های پر رمز و راز، خود را در دریای بیکران معرفت ایرانی می بیند و مدهوش از این همه زیبایی، عمر خضر می یابد.
مایه خرسندی ماست که این روز را از آذربایگان، که دژ مستحکم مقابل نفوذ بیگانگان در برابر تمدن ایرانی است، پاس داریم و از تبریزی که برای استقلال و هویت این فرهگ غنی، همواره پیشتاز و  پیشگام بوده تبریکات گرم خود را راهی بهشت ایران‌زمین نماییم.
تبریز را این افتخار همان بس که هویت ایران فرهنگی را با همه جلوه و شکوهش در بطن خود پرورنداند و فرزندانی اصیل را برای پاسداری از آن به جامعه فرهنگی و علمی این سرزمین زرخیر تقدیم کرد.
رجا واثق داریم تنیدگی دیرپای شیراز با همه شهرهای ایران بزرگ فرهنگی که همه شان به غنای این قلعه فرهنگی تلاش کرده اند، همواره می تواند و توانسته که عامل اعتلای ایران شود و یادگاری به شکوه گذشته را ترسیم نماید.
امید آن داریم که با توسعه زمینه های همراهی فرهنگی، مجال همکاری بیشتر برای همدلی و پیوند بیشتر و عمیق تر مردمان این دو دیار فراهم شود و میزبانی و میهمانی مردمان این دو خطه از  همدیگر، به آئینی فراتر از ساز و کارهای رسمی تبدیل شود و با انتقال تجارب ارزنده، راه به سوی دوام غنای فرهنگی ایران نازنین و عزیزمان فراهم آید.


فرهیخته ارجمند
جناب آقای مصطفی مشتاقیان؛


ضمن تقدیم خالصانه ترین مراتب ارادت به پیشگاه مردم پاک نهاد و خونگرم آن خطه زرخیز، روز شیراز را به مردمان آن شهر پرشوکت تبریک و تهنیت عرض کرده، دوام عزت و منزلت اعلا و تحکیم روابط دو کهن شهر ایران زمین را از درگاه ایزد توانا خواستاریم.


سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز


PDF چاپ چاپ