جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 22 دي 1400     |     کد : 7957

در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد؛

چله اول از سلسله جلسات انجمن ادبی "صراف سخن" + تصاویر

چله اول از سلسله جلسات انجمن ادبی "صراف سخن" با حضور اساتید حوزه ادبیات آیینی، شاعران و صراف پژوهان در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان، چهلمین جلسه از جلسات انجمن ادبی صراف با محوریت شرح غزل و صنایع ادبی بکار رفته در اشعار حاج رضا صراف تبریزی با حضور عظیم عارفی سرپرست فرهنگسرای الغدیر و جمعی اساتید حوزه ادبیات آیینی، شاعران و صراف پژوهان در فرهنگسرای الغدیر برگزار شد.

در ابتدای جلسه ابوطالب اللهیاری رئیس انجمن ادبی صراف سخن، ضمن شرح و تفسیر اشعار صراف به ارائه توضیحاتی درباره نحوه شناخت و به‌کارگیری آرایه‌ها و صنایع ادبی در اشعار صراف و بالاخص آرایه تشخیص، به پیشینه دیرینه استفاده از این آرایه ادبی در ادبیات فارسی و ترکی اشاره کرد.

اللهیاری در انتها از سازمان فرهنگی اجتماعی، ورزشی شهرداری تبریز و مجموعه فرهنگسرای الغدیر در زمینه‌سازی برگزاری ویژه‌برنامه‌های فرهنگی ادبی قدردانی کرد.

در ادامه جلسه عظیم عارفی سرپرست جدید فرهنگسرای الغدیر، حاج رضا صراف تبریزی را یکی از مفاخر ادبی کشور دانست که با اشعار بی‌بدیل خود توانست تأثیر بسزایی را در اعتلای شعر و ادب ترکی برجای بنهد.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری سلسله جلسات شعرخوانی صراف سخن، از اهتمام ویژه فرهنگسرای الغدیر در برگزاری برنامه‌های آئینی، ادبی و اجتماعی خبر داد.

لازم به ذکر است جلسات انجمن ادبی "صراف سخن" دوشنبه هر هفته از ساعت 16:30 در سالن اجرای فرهنگسرای الغدیر برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم شهروندان رایگان و آزاد است.


PDF چاپ چاپ