لینک های مرتبط

 .
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 16 دي 1389     |     کد : 78

برگزاری هفته فرهنگی تبریز مهر تاییدی بر پیشگامی شهر اولین ها بود

شهردار تبریز گفت: برگزاری هفته فرهنگی تبریز در تهران مهر تاییدی دوباره بر پیشگامی شهر اولین ها بود.

شهردار تبریز گفت: برگزاری هفته فرهنگی تبریز در تهران مهر تاییدی دوباره بر پیشگامی شهر اولین ها بود.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، علیرضا نوین در آیین اختتام هفته فرهنگی تبریز در تهران ضمن بیان مطلب فوق افزود: طرح برگزاری هفته های فرهنگی در کشور 2 سال قبل به تصویب رسیده بود و تا کنون هیچ یک از کلانشهرها این طرح را به مرحله اجرا نرسانده بودند و باز هم تبریز اولین بودن و پیشگامی خود را در این زمینه به اثبات رساند و از بین شهرها و کلانشهرهای کشور برای اولین بار این تبریز بود که هفته فرهنگی را از قالب طرح بیرون آورد و اجرایی نمود.

شهردار تبریز انعکاس این برنامه را در میان مردم تبریز و همچنین در میان مسئولین پایتخت چشمگیر ارزیابی کرد و گفت: پس از گذشت 1 ماه از برگزاری هفته فرهنگی تبریز در تهران، دکتر قالیباف شهردار تهران، هنوز هم در محافل مختلف از این برنامه و از این حرکت فرهنگی ارزشمند سخن می گوید و این نشان از موفقیت این اقدام بزرگ فرهنگی و مهم دارد.

وی همچنین ضمن اشاره به ظرفیت های فراوان تبریز در زمینه هنر تاکید کرد: هفته فرهنگی تبریز در تهران توانست تنها گوشه ای از هنر و فرهنگ غنی و گسترده تبریز را برای هموطنان به نمایش بگذارد چرا که خاک آذربایجان سراسر هنر و هنرمند است  و ما به داشتن این هنرمندان افتخار می کنیم.

شهردار تبریز خاطر نشان کرد: برگزاری موفق هفته فرهنگی تبریز در تهران که با تلاش سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز انجام شد، باعث شده است تا نه تنها از شهرهای داخل کشور بلکه از کشورهای خارجی نیز برای برگزاری هفته فرهنگی تبریز درخواست هایی دریافت نماییم.

نوین در پایان ازاجرای برنامه های گسترده تر در زمینه برگزاری هفته های فرهنگی خبر داد و اظهار کرد: در آینده ای نه چندان دور قصد داریم برگزاری این برنامه فرهنگی را به خارج از ایران گسترش دهیم تا بتوانیم هویت ملی و فرهنگی آذربایجان و تبریز را در دیگر کشورها نیز به معرض نمایش و شناخت بگذاریم.


تصاویر مربوط به این مراسم را در گالری عکس مشاهده فرمایید.


PDF چاپ چاپ