سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 6 اسفند 1399     |     کد : 6960

سند اجرایی کلان شهرها برای مدیریت آسیب های اجتماعی تدوین می‌شود

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز گفت: سند اجرایی کلان شهرها برای مدیریت آسیب های اجتماعی تدوین می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با اشاره به تصمیمات و نتایج موثر کمیسیون فرهنگی کلانشهرها با اشاره  به تشکيل جلسه مشترک کمیسیون فرهنگی کلانشهرها با کمیسیون اجتماعی مجلس شوراي اسلامي جهت‌ نهایی کردن طرح جامع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مشهد اظهار داشت: با هدف نهایی کردن طرح جامع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی این اجلاس برگزار شد و امیدوارم ثمرات درخشانی داشته باشد.

 معاون فرهنگی واجتماعی  شهرداری کلانشهر تبریز که به عنوان مسئول کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور در چهل و سومین نشست کمیسیون فرهنگی و اجتماعی مجمع کلانشهرهای کشور  به میزبانی کلانشهر مشهد، ضمن  ارایه گزارش عملکرد این کمیته  افزایش بهره وری اجتماعی در حوزه مدیریت آسیبهای اجتماعی در کلانشهرهای ایران را هدف اصلی کمیته اجتماعی کلانشهرها عنوان کرد.

 حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی ، افزایش اثربخشی اجتماعی در حوزه مدیریت آسیبهای اجتماعی در کلانشهرهای ایران، شناسایی و استخراج موضوعی آسیبهای اجتماعی در کلانشهرها.،افزایش کارایی اجتماعی در حوزه مدیریت آسیبهای اجتماعی در کلانشهرهای ایران و استفاده از ظرفیتهای آمایش شهری در حوزه آسیبهای اجتماعی و تهیه شناسنامه اجتماعی شهرها را  از دیگر اهداف. کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور بیان کرد.

مسئول کمیته اجتماعی کلانشهرهای کشور گفت: در گام اول پس از تشکیل گروه مجازی کمیته آسیب های اجتماعی و دعوت مدیران و نمایندگان معرفی شده چهارشنبه های آسیب شناسی شکل گرفت و بر این اساس هر یک هفته در میان یک چهارشنبه برای برگزاری وبینار با موضوع پیشنهادی همان کلانشهر  مشخص گردید.

وی  با بیان اینکه سند توانمندسازی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی( رصد اجتماعی و تهیه شناسنامه اجتماعی محلات) توسط شهرداری تبریز تهیه  شده است گفت: این سند با توجه به اسناد بالادستی که به شهرداری‌ها اجازه و اختیار می‌دهد تا در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توانمند سازی جامعه فعالیت کنند، تدوین شده است.

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز   با بیان اینکه بحث آسیب های اجتماعی در جامعه علیرغم شیوع ویروس منحوس کرونا دغدغه کمیسیون های آسیب های اجتماعی شهرداریها به شمار میرود اظهار داشت: پیش نویس  سند آسیب‌های اجتماعی  در برگیرنده تمامی مسائل و نیازهای مشترک کلانشهرها در حوزه‌های مختلف اجتماعی همچون محله محوری، مشکلات مربوط به نهاد خانواده، اعتیاد و ... از جمله مفاد این طرح میباشد،

وی افزود: در صورت نهایی شدن، این طرح در قالب سند اجرایی برای کلانشهرها اجرایی می‌شود.
 


PDF چاپ چاپ