سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 14 بهمن 1399     |     کد : 6844

به دنبال حمایت از قهرمانان و مدال‌آوران رشته‌های مختلف ورزشی هستیم

رئیس شورای شهر تبریز از تدوین شیوه‌نامه حمایت از قهرمانان و مدال‌آوران ورزش کلانشهر تبریز خبر داد و بر حمایت از نام آوران شهر در حوزه ورزش تاکید کرد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان، مراسم افتتاحیه دبیرخانه حمایت از قهرمانان و مدال‌آوران ورزش کلانشهر تبریز با حضور مسئولان استانی و شهری به همراه افتخارآفرینان و ورزشکاران تبریزی برگزار شد.

شهرام دبیری، رئیس شورای شهر تبریز در ابتدای این مراسم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: جا دارد تشکر ویژه‌ای از سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز داشته باشم که علی‌رغم محدودیت‌های ایجادشده به‌واسطه شیوع ویروس کرونا، تلاش خوبی می‌کنند تا یا رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت‌ها و برنامه‌های ورزشی خوبی برگزار شود.

وی در خصوص افتتاح دبیرخانه حمایت از قهرمانان و مدال‌آوران ورزش کلانشهر تبریز گفت: شورای شهر برنامه‌ای در خصوص حمایت از ورزشکاران داشت که منجر به ارائه لایحه از سوی شهرداری شده و بعد از بررسی آن در چند جلسه توسط کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر، شیوه‌نامه حمایت از ورزشکاران برگزیده شهرمان در زمینه‌ها و رشته‌های مختلف ورزشی که در المپیک، مسابقات جهانی، آسیایی و بین‌المللی مدال کسب کرده و افتخارآفرینی کردند، اجرایی شد.

دبیری ادامه داد: شکل و ضوابط این حمایت‌ها مشخص‌شده و علاوه بر آن مصوبه‌ای وجود دارد که بر اساس آن اداره ورزش و جوانان می‌تواند قهرمانان ورزشی را جذب کند اما محدودیت‌هایی داشتند. در همین راستا ما نیز مصوبه‌ای داشتیم تا بتوانیم قهرمانان ورزشی را در مجموعه شهرداری جذب کنیم. کمیته‌ای هم تعیین شد تا تصمیم‌گیری کند که ورزشکاران حائز شرایط چه کسانی هستند.

رئیس شورای شهر تبریز خاطرنشان کرد: در این کمیته افتخارآفرینانی مانند عظیم قیچی ساز، پرویز هادی، ایوب بنی نصرت به عنوان افتخارآفرینان و پهلوانان کشوری حضور دارند که جزو استثنائات بوده و افتخارات شهر و کشورمان هستند که باید قدر آن‌ها را بدانیم. با همکاری این عزیزان و تمامی افرادی که در این زمینه فعال هستند، تلاش داریم از قهرمانان ورزشی‌مان حمایت کنیم.

دبیری در پایان گفت: امیدوارم که این کمیته جلسات فعالی داشته و بر اساس ضوابطی که تعیین‌شده بتوانند زمینه حمایت از قهرمانان و افتخارآفرینانمان را فراهم کنند. همچنین امیدوارم پدیده کرونا نیز دفع شده و شاهد حضور پرشور ورزشکاران در مجموعه‌های ورزشی شهرداری باشیم چرا که فعالیت‌های ورزشی باعث نشاط و شور بیشتر در سطح شهر خواهد بود.

گفتنی است همزمان با افتتاح دبیرخانه حمایت از قهرمانان و مدال‌آوران ورزش کلانشهر تبریز که با حضور مسئولان استانی و شهری و قهرمانانی از جمله پرویز هادی، ایوب بنی نصرت، عظیم قیچی ساز، و لیدا فریمان همراه بود، از پوستر دو طرح و پویش "همه برای تندرستی" و "تکنیکی شو" رونمایی شده و مسابقات فوتسال و والیبال کارمندان شهرداری تبریز (بزرگداشت شهرداری سلامت) آغاز شد.


PDF چاپ چاپ