سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 5 بهمن 1399     |     کد : 6816

هماهنگی نهادهای مختلف لازمه توسعه ورزش همگانی

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز هماهنگی نهادهای مختلف را لازمه توسعه ورزش همگانی دانست.

به گزارش امور ارتباطات سازمان، نشست هم‌اندیشی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با رئیس و مسئولان هیئت ورزش همگانی آذربایجان شرقی و تبریز برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حمیدی در این نشست با اشاره به لزوم هماهنگی نهادهای مختلف در حوزه ورزش همگانی اظهار داشت: امیدوار هستیم بتوانیم در کنار همدیگر وظایفمان در راستای توسعه ورزش همگانی را به خوبی انجام دهیم.

وی افزود: درآیات و سوره‌های مختلف قرآن کریم به تعقل و مشتقات آن اشاره شده که این مسئله اهمیت موضوع تعقل را نشان می‌دهد. از سوی دیگر مشخص است که عقل سالم در بدن سالم است. بنابراین در ابتدا باید بدن سالم باشد تا تعقل نیز سالم باشد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به تأثیر ورزش در جامعه خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری و ورود جدی به موضوع ورزش همگانی از هر جهت توجیه دارد. توسعه ورزش همگانی با برنامه‌ریزی مناسب موجب نشاط، آرامش و شادابی در جامعه می‌شود. از سوی دیگر با توجه به ورزش همگانی می‌توان ضمن افزایش سرمایه‌های اجتماعی شاهد کاهش هزینه‌های درمان بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی ادامه داد: ورزش همگانی می‌تواند در فرهنگ‌سازی، تغییر سبک زندگی و... نیز تأثیر بسزایی داشته باشد. ضمن اینکه ورزش تنها در چند رشته خاص خلاصه نمی‌شود بنابراین رشته‌های مختلف ورزشی باید به صورت علمی و عملی معرفی شود تا شاهد رشد سلامت جسمی و روحی اقشار مختلف جامعه باشیم.


PDF چاپ چاپ