جستجو
 
تاریخ : جمعه 30 آبان 1399     |     کد : 6610

"تبریز تیاتر"، اثر شایسته تقدیر دومین جشنواره کتاب سال آذربایجان شرقی

کتاب "تبریز تیاتر" اثر گردآوری شده به کوشش "سیروس مصطفی" دبیر نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزا آقا تبریزی" که معاون "فرهنگی و هنری" سازمان نیز هست تالیف شده و به عنوان اثر شایسته تقدیر در دومین جایزه کتاب سال آذربایجان شرقی شناخته شد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان، کتاب "تبریز تیاتر"، برگزیده آثار نخستین جشنواره ملی نمایشنامه نویسی میرزاآقا تبریزی است که این عنوان را کسب کرده است.

این کتاب که توسط سیروس مصطفی، معاون فرهنگی سازمان گردآوری شده است، در جشنواره میرزاآقا تبریزی، جایزه ایوب آقاخانی، داوری شده اند و در قالب یک دوره سه جلدی طی سال گذشته توسط انتشارات ریتم منتشر و عرضه شده اند.

مجموعه «تبریز تئاتر» با ۱۸ عنوان نمایشنامه به دو زبان فارسی و ترکی توسط نویسندگان مختلف عرصه نمایشنامه‌نویسی کشور با برداشتی آزاد از موضوعات بومی و اجتماعی و وقایع تاریخی تبریز و آذربایجان را پیش روی مخاطب قرار می‌دهد .

سیروس مصطفی؛ گردآورنده این اثر، کارگردان ، نویسنده و بازیگر ، طراح نور و مدیر صحنه با سابقه تئاتر ، متولد ۱۳۵۷ در شهر تبریز است. کارشناس ارشد کارگردانی تئاتر دانشکده هنر و معماری تهران است. وی معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز است و پیش از آن به عنوان مدیر هنری سازمان مشغول به فعالی بود.
وی تاکنون در نمایش های بسیاری حضور داشته و موفق به اخذ جوایز معتبر ملی و جهانی از جشنواره های تئاتر شده است و اجراهای پرشماری در خارج از مرزها داشته است.PDF چاپ چاپ