جستجو
 
تاریخ : شنبه 1 آذر 1399     |     کد : 6608

پیام رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز به مناسبت روز ملی اصفهان

رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در پیامی به همتای خود در شهر اصفهان، پیام تبریکی به همین مناسبت، صادر کرد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز،  حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در این پیام با یادآور شدن یکم آذرماه، روز ملی اصفهان، این روز را به دکتر عیدی تبریک گفت.

 

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ


از هرکه و هرکجا بگویم
نام تو ز هرکسی که جویم
گویند که نیمه ی جهانی
جاویدی و شهر اصفهانی


طاق بلند سپاهان، سرود رسای شوکت ایران است و احتشام آن سرزمین ، سلامی محتشم به پهنای نقش جهان می طلبد.
در روز اصفهان، سلامی گرم و آکنده از مهر وطن را ازفیروزه جهان اسلام به آن نیمه خرم جهان تقدیم می کنیم .
و اما بعد ؛
   اصفهان ، در جغرافیا قلب ایران است و طرح به یادگار گذاشته آن در تاریخ، نقشی مبارک به زیبائی قلم زنان آن خطه رقم زده است . زندگی و زایندگی به برکت شریان حیاتی زنده رود،  تضمینی بر بالندگی حکمای جلیل القدر از میرفندرسکی تا فیض کاشانی و از شیخ بهائی تا علامه مجلسی بوده است.
مام میهن رهین خاک پاکی است که با تقدیم بیشترین تعداد شهدای جنگ، ارض و ناموس وطن را پاسداری نموده و برکت خون این کبوتران آسمان ایمان وصفا پرچم افتخار ایران را از شهرگنبدهای فیروزه ای به اهتزاز درآورده است . خنک آن نهال نوپای انقلاب که حارسان وارسته ای چون حاج حسین خرازی و حاج احمد کاظمی داشته است.

فرهیخته ارجمند
جناب آقای دکتر عیدی؛

اینجانب، ضمن تقدیم خالصانه ترین مراتب ارادت به پیشگاه مردم پاک نهاد و سرافراز آن دیار، روز اصفهان را با قلبی سرشار از منازل ارادت ، تبریک و تهنیت عرض کرده ، دوام عزت و منزلت اعلای آن بزرگوار را از درگاه ایزد توانا خواستارم .

احمد حمیدی
معاون فرهنگی اجتماعی شهردار  و  رئیس سازمان


 


PDF چاپ چاپ