جستجو
 
تاریخ : جمعه 2 آبان 1399     |     کد : 6515

تجلیل از ورزشکاران برتر دختر استان آذربایجان شرقی در دومین المپیاد استعدادهای برتر کشور

آیین تجلیل از برترین ورزشکاران دختر آذربایجان شرقی در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

آیین تجلیل از برترین ورزشکاران دختر آذربایجان شرقی در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
مراسم تجلیل از برترین ورزشکاران دخترآذربایجان شرقی در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر کشور با حضور بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان، و رقیه صادق زاده مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد.
ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی گفت: سرمایه ای که ورزش دارد هیچ اداره ای و دستگاهی ندارد. مربیان بدون هیچ توقع خارج از عرف، تلاش مضاعفی برای پرورش ورزشکاران دارند و با وجود محدودیت های ویژه حوزه بانوان، آنها آنگونه که باید و شاید در سطح کشور می درخشند.
او ادامه داد: در رابطه با بحث حمایتی در ورزش، خیلی از استانها که سطح شان از ما پایین تر است، حمایتهای بخش دولتی و خصوصی چندین برابر استان ماست. در بحث بودجه، میزان مشخصی از بودجه برای تخصیص اعتبار به حوزه آقایان و بانوان نداریم و بسته به صلاحدید رئیس هیأت است کما اینکه درخشش بانوان در میادین ملی و بین المللی اثرگذاری بیشتری دارد.
رقیه صادق زاده مدیر کل امور زنان و خانواده استانداری نیز در این آیین ضمن تبریک فرا رسیدن هفته سلامت بانوان ایرانی و هفته تربیت بدنی گفت: پویش هفته ملی سلامت بانوان ایران همه ساله در هفته پایانی مهر ماه با هدف اطلاع رسانی و حساس سازی گروههای مختلف جامعه، در خصوص اولویتهای سلامت زنان به عنوان نیمی از جمعیت کشور، برگزار میگردد.
صادق زاده گفت: بانوان نیمی از جامعه پرشور و توانمند جامعه اسلامی هستند و زنان محور خانواده هستند و اگر زنان سالم نداشته باشیم جامعه سالم نخواهیم داشت  از آن جایی که خانواده مهم ترین نهاد جامعه ما است پس وظیفه تمامی مسئولین و ارگانها و نهادهای مرتبط است که برای سلامت و شادابی این قشر پرتلاش و موثر در جامعه برنامه و توجه ویژه داشته باشند.
وی از سازمانها ، ارگانها و علی الخصوص شهرداری خواست تا با ایجاد فضا های مناسب شهری برای ورزش بانوان در راستای ورزش و سلامت زنان و دختران جامعه حساس نقش خود را ایفا نمایند.
رقیه صادق زاده مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری همچنین ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر کل ورزش و جوانان استان و معاون ورزش امور بانوان استان که برای توسعه و ترویج ورزش در خانواده ها زحمات بسیاری متحمل می شوند. گفت: اداره کل ورزش و جوانان با استفاده از پتانسیل های موجود در بطن هیأت های ورزشی، توفیقات ویژه ای را در ورزش مخصوصاً در حوزه بانوان به دست آورده است.
مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری آذربایجان شرقی افزود: تجلیل از افتخارآفرینان ورزش در حوزه دختران و بانوان موجب درخشش آنان در سایر ابعاد زندگی می شود.
در پایان از نفرات برتر استان آذربایجان شرقی در دومین دوره استعدادهای برتر ورزش کشور تجلیل به عمل آمد.


PDF چاپ چاپ