جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 29 مهر 1399     |     کد : 6507

کوهنوردان، در مسیر قله های تعالی

به مناسبت روز ملی کوهنورد

به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، 29 مهرماه در تقویم ورزشی کشور به عنوان روز کوهنورد معرفی‌شده، روزی که به عنوان فرصتی مناسب برای معرفی این رشته ورزشی و تجلیل از افتخارآفرینان آن محسوب می‌شود.
در همین راستا، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز فرارسیدن این روز را به ورزشکاران و علاقه‌مندان به ورزش کوهنوردی تبریک گفته و گرامی می‌دارد.
شهرداری تبریز که سابقه‌ای ادزشمند در حمایت از ورزش و ورزشکاران دارد نیز از حضور کوهنوردان و افتخارآفرینان بی‌بهره نبوده و توجهی ویژه به موضوع کوهنوردی و کوه‌پیمایی در سطوح مختلف داشته.  برگزاری همایش‌های عمومی کوهنوردی و کوه‌پیمایی، کلاس‌های آموزشی و... در مناسبت‌های مختلف از جمله این اقدامات بوده است.
همچنین "عظیم قیچی ساز"، افتخار کوه‌نوردی ایران نیز از همکاران مجموعه شهرداری تبریز است که همواره تلاش شده تا از تجربیات و توانمندی‌های او در توسعه این رشته ورزشی بهره‌گیری شود.
قیچی ساز تنها هیمالیا نورد ایرانی است که توانسته علاوه بر سایر صعودها، مجموعه 14 قله بالای هشت هزار متر جهان را فتح کرده و به عنوان نخستین فرد ایرانی و هفدهمین فرد در جهان بدون اکسیژن و شرپا این افتخار را برای ایران کسب کند.
با توجه به تأثیر کوهنوردی در سلامت روحی و جسمی و افزایش اراده در رده‌های مختلف سنی، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز تلاش می‌کند در مناسبت‌های مختلف و با توجه به نیازسنجی صورت گرفته، فعالیت‌های کوهنوردی را برنامه‌ریزی و اجرا نماید.


PDF چاپ چاپ