جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 24 مهر 1399     |     کد : 6486

"نامه خراسان" از " صبح تبریز" منتشر شد

نشریه "نامه خراسان"، ویژه نامه ماهنامه "صبح تبریز" با محتوا و یادداشتی هایی در رثای حضرت ثامن الائمه (ع) منتشر شد.

به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، در این ویژه نامه که در 40 صفحه منتشر شده است، یادداشت ها و محتواهایی ارزشمند از اصحاب فرهنگ و رسانه و چهره های مرتبط با مشهد مقدس منتشر شده است و در آستانه ٢٨ صفر، در یک نگاه متفاوت، «خراسان» را از زاویه تبریز، نگریسته‌است. شماره جدید ماهنامه «صبح تبریز» مجموعه‌ای از موضوعات متعدد فرهنگی، اجتماعی و هنری مرتبط با امام رضا(ع) و مشهد مقدس را «صرفاً از زاویه دید تبریز» بررسی کرده‌است.

میراعتماد عمادی، مهدی لزیری، یونس شهسواری راننده پیشکسوت تبریز- مشهد، کاپیتان صالحی، خلبان مسیر تبریز مشهد، مرتضی طوسی شاعر اهلبیت عصمت و طهارت، گفتگوها، یادداشت ها و تجاربی را آورده است.

«صبح تبریز»، همچنین نگاهی داشته به سایه شعر رضوی در شعر، سینما و تایپوگرافی که خود را در حوزه بازتاب داده است و نیز بافت سنگ پوش که به دست توانای بانوان تبریزی، صورت پذیرفته است.

قرار معماری با «حیدرقلی شاملو»، از تبریز تا مشهد، از مسیح تا علی ابن موسی راه زیادی نیست، خاطرات سیاه و سفید زیر تیغ دیجیتال، یاد و خاطره زیارت بی بازگشت قطار تبریز مشهد، خاطرات خادمه تبریزی آستان قدس رضوی، تبریزی های برجسته مدفون در جوار حرم رضوی، حضور رزمندگان آذربایجان در مشهد مقدس، چند روایت از سیره عملی امام رضا (ع) از مطالب این ویژه نامه به شمار میرود.

همچنین کلنل پسیان شهید تبریزی آزادی خراسان، تاریخ به روایت «سکه و سجاده»، زخم مشترک «ارگ علیشاه و حرم رضوی»، گزارشی در خصوص تنوع و چیستی و نحوه ساخت مهرهای آستان قدس که توسط برخی از تبریزی ها به آستان قدس انتقال یافته اند، یادی از امام زاده چرنداب تبریز که از ایشان به عنوان خواهر حضرت امام رضا (ع) یاد میشود، غلام ها چطور امیر شدند؟، جواز خادمی دوره قاجار در موزه سرابی، حالات و سیره علامه طباطبایی در حرم رضوی، یادی از حذیفه که اسلام را به آذربایجان آورد و امام حسن (ع) آئینه ای از سیمای پیامبر (ص) از دیگر یادداشت های این ویژه نامه است.

ویژه نامه صبح تبریز، که به مدیر مسئولی میر اعتماد عمادی، منتشر می شود با سردبیری فرشید باغشمال، دبیر طراحی سحر عمادی و صفحه آرایی محبوبه غفوری منتشر شده است و در تدوین آن از حضور لیلا حسین نیا و فرهاد باغشمال بهره برده شده است.

مسخه PDF


PDF چاپ چاپ