جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 6 مهر 1399     |     کد : 6409

آتش نشانی، هنر زندگی بخشیدن در دل آتش

فعالیت آتش نشانی تبریز با سابقه یکصد و هفتاد سال ارائه خدمات به شهروندان یکی از نقاط افتخار شهر تبریز به عنوان شهر اولینهای ایران است.

به گزارش امور ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با تبریک روز آتش نشانی و خدمات ایمنی به تمام تلاشگران این عرصه گفت: تلاش ارزشمند و خدمت رسانی بی شائبه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با توجه به مخاطرات ذاتی این شغل بسیار ارزشمند و در خود توجه است و همکاران این مجموعه با به خطر انداختن جان خود در تلاش برای حفظ جان و مال شهروندان هستند.
به گفته معاون شهردار و رییس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، توجه به حفظ جان و مال شهروندان و اطفای حریق از دیرباز در شهر تبریز مورد توجه بوده و وجود اولین برج آتش نشانی کشور در تبریز که به نام تاریخی «یانقین» مشهور است و در سال 1221 شمسی فعالیت خود را آغاز نموده، نشانه توجه مردم تبریز به رفع خطر از شهروندان در طول تاریخ پر افتخار این دیار است.
حمیدی افزود: امروز به مدد تلاش شبانه روزی و دلسوزانه همکاران زحمتکش مجموعه «سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز» مال و جان شهروندان بیش از پیش از گزند حوادث و بلایا در امان در کشوری که به دلیل موقعیت ویژه اش همواره در آستانه بروز مخاطرات طبیعی و انسانی قرار دارد، دور شده و این امر  مایه مباهات شهر تبریز و فعالان خانواده بزرگ شهرداری تبریز  است.
وی این روز را بهانه ‌ای برای گرامیداشت انسان‌هایی معرفی نمود که از جان و آسایش خود در راه حفظ جان و آسایش شهروندان می‌گذرند تا آنها بتوانند در امنیت زندگی کنند، و تصریح کرد: در دنیای امروز سطح پیشرفت ایمنی رابطه تنگاتنگی با توسعه جوامع دارد و به همین علت است که در کشورهای پیشرفته نسبت به گسترش پوشش ایمنی تلاش می شود و در کشور ما نیز این گستره به خصوص در سالهای اخیر به مدد فعالان از جان گذشته سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اثربخشی موثری دارد.
حجت الاسلام حمیدی، هدف از نامگذارى این روز به عنوان روز ملى آتش نشانى و ایمنی را تبدیل ایمنى در کشور به یک فرهنگ معرفی نمود و ابراز امیدواری کرد با ارائه آموزشها و اطلاع رسانی گسترده از سوی فعالان این حوزه، شهروندان بیش از پیش از مخاطرات مصون بمانند.
گفتنی است در کشور ما بیش از ۱7۰ سال از تأسیس اولین ایستگاه آتش نشانی در شهر تبریز به سال  ۱۲۲۱ شمسی می‌گذرد.


PDF چاپ چاپ