جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 26 آبان 1389     |     کد : 60

هفته فرهنگی فرصتی برای شناساندن ظرفیت های سرمایه گذاری تبریز

رییس شورای اسلامی شهر تبریز برپايي هفته فرهنگي تبريز در تهران را فرصت مناسبی براي معرفي هرچه بهتر شهر تبريز و جايگاه و هويت تاريخي اين شهر به هموطنان پايتخت‌نشين دانست.

رییس شورای اسلامی شهر تبریز برپايي هفته فرهنگي تبريز در تهران را فرصت مناسبی براي معرفي هرچه بهتر شهر تبريز و جايگاه و هويت تاريخي اين شهر به هموطنان پايتخت‌نشين دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، دکتر شهرام دبیری با اشاره به ضرورت برگزاری هفته فرهنگی، گفت: ما باید تبریز را به عنوان قدیمی ترین شهر ایران به مردم معرفی کنیم چرا که این شهر تاریخی پیشینه بسیار غنی فرهنگی و ادبی دارد لذا برگزاری این چنین برنامه های فرهنگی می تواند نام تبریز را به عنوان شهر اولین ها و شهری که سابقه درخشانی در تاریخ این سرزمین دارد، در کشور مطرح نماید.

وی افزود: در هفته فرهنگي تبريز كه با هدف معرفي تاريخ ، فرهنگ و جايگاه شهر تبريز به عنوان شهر اولين‌ها و اولين پايتخت جهان تشيع در تهران برگزار  می شود، برنامه‌ها و نمايشگاه‌هاي متعدد و متنوع فرهنگي، هنري و علمي برپا مي‌شود تا از اين طريق نقش تبريز كهن در تحولات تاريخي كشور و جايگاه آن در حوزه ‌هاي مختلف فرهنگي، هنري و علمي معرفي و تبيين شود.

 به گفته وی، هفته فرهنگي تبريز در تهران باید در راستاي تقويت و گسترش مناسبات ميان شهرها و شهروندان كشور و تبادل گردشگر و نيز معرفي هرچه بيشتر شهرها ارزيابي گردد تا در آینده شاهد تاثیرات برگزاری چنین هفته هایی باشیم.

دکتر دبیری در پایان یادآوری کرد که باید تبریز را به عنوان منطقه ای امن برای سرمایه گذاران مطرح کنیم و این هفته برای ما فرصت است تا ظرفیت های سرمایه گذارای در تبریز را به پایتخت نشینان بشناسانیم و در کنار آن از وضعیت فعلی تبریز نیز برای مخاطبان خوراک اطلاعاتی بدهیم که تبریز در سال های اخیر پیشرفت هایی در تمام عرصه ها داشته است.PDF چاپ چاپ