سه شنبه 24 فروردين 1400 _
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 15 تير 1399     |     کد : 5978

«رشد حرکتی طبیعی و غیر طبیعی»، نگاهی تخصصی به حوزه ترجمه متون ورزشی

توسعه کتابخوانی با توجه به موضوعات متنوع مد نظر جامعه مخاطبان ممکن می شود و انتشار کتاب «رشد حرکتی طبیعی و غیر طبیعی» گامی در این راستا است.

به گزارش روابط عمومی سازمان، نشست تخصصی بررسی آثار مولفان و نویسندگان شاخص استان با حضور اهالی قلم برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی در این نشست گفت: برگزاری نشست‌های تخصصی در قالب یک ماه یک کتاب توسط سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری گامی موثر در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه موضوعی است.

معاون ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز نیز در این نشست با تاکید بر اهمیت تالیف و ترجمه و همچنین رسالت محتوایی قلم گفت: امروز شاهد فضای نامناسب کمی و کیفی در حوزه تالیف و ترجمه کتابهای تخصصی ورزشی هستیم، از این رو ترجمه اثر «رشد حرکتی طبیعی و غیر طبیعی» توسط دو تن از همکاران فرهیخته سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز مایه مباهات است.
عبدی با اشاره به برنامه های موضوعی سازمان افزود: کمپین همه برای تندرستی در ایام شیوع ویروس covid-19 با هدف نشاط اجتماعی و سلامت جسمانی شهروندان پیگیری می شود، و سازمان با توجه ویژه به رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی نسبت به تداوم امر ورزش گام موثری برداشته است.
دکتر سعید رضایی مترجم اثر  «رشدحرکتی طبیعی و غیر طبیعی» با اشاره به اهمیت رشته علوم ورزشی گفت: رشته علوم ورزشی بازتاب های رفتاری انسان را از دوران کروموزومی تا پایان عمر بررسی می کند.
رضایی افزود: بررسی نشست های تخصصی بررسی آثار مولفان و نویسندگان، ایجاد فضای نقد و بررسی در راستای اعتلای فرهنگ تالیف و ترجمه و گسترش گفتمان های اجتماعی اقدامی بی نظیر می باشد.
در این نشست که تحت عنوان «یک ماه یک کتاب» با رعایت پروتکل های بهداشتی، با ارائه ماسک و دستکش برای تمام حضار و ضد عفونی با الکل د برگزاری در فضای باز، با حضور اهالی قلم برگزار شد، از مترجمین این اثر تقدیر به‌عمل آمد.


 


PDF چاپ چاپ