جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 26 آبان 1389     |     کد : 59

شمارش معکوس برای شروع هفته فرهنگی

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با حضور در ستاد خبری هفته فرهنگی تبریز در تهران به تشریح برنامه های این هفته پرداخت.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با حضور در ستاد خبری هفته فرهنگی تبریز در تهران به تشریح برنامه های این هفته پرداخت.

 طبق اعلام کمیته اطلاع رسانی هفته فرهنگی تبریز در تهران، حسین نجفی در گفتگو با اعضای ستاد برگزاری در فرهنگسرای خاوران، از آماده سازی بخش های مختلف نمایشگاهی این هفته خبر داد و افزود: نمایشگاه اختصاصی خوشنویسی آثار استاد علی دائم امید، که در روزهای گذشته نشان درجه یک هنر جمهوری اسلامی ایران به ایشان اعطا شده است، نمایشگاه اختصاصی آثار خوشنویسی استاد داوود نیکنام، نمایشگاه اختصاصی آثار نقاشی خط استاد میر یعقوب سنگتراش و نمایشگاه آثار خوشنویسی اساتید تبریز بخشی از برنامه های نمایشگاهی است.

طبق اعلام رئیس ستاد برگزاری هفته فرهنگی تبریز در تهران، آثار منحصر بفرد موزاییک سنگ برای اولین بار در کشور در این هفته برای شهروندان تهرانی به نمایش گذاشته می شود و علاوه بر عناوین ذکر شده، نمایشگاه آثار گرافیک، نمایشگاه عکس تبریز قدیم، نمایشگاه عکس طبیعت تبریز و آذربایجان و نمایشگاه آثار منتخب سه دوره جشنواره فیروزه نیز برای علاقمندان آماه شده است.
حسین نجفی همچنین نمایشگاه آثار نقاشان تبریز، نمایشگاه ویژه چاپ باتیک، نمایشگاه صنایع دستی و سنتی را نیز فرصتی برای آشنایی شهروندان تهرانی با فرهنگ، هنر، آداب و رسوم تبریز و آذربایجان دانست.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز افزود: در طول ایام برگزاری هفته فرهنگی تبریز در تهران روزها و شب های خاطره انگیزی برای مردم تهران تدارک  دیده ایم.

وی همچنین از فعالیت کمیته های تخصصی هفته فرهنگی تبریز در تهران خبر داد و افزود: بعد از استقرار کمیته های تخصصی در محل برگزاری مراسم، فعالیت های اجرایی آغاز شده و امیدواریم آئین افتتاح هفته فرهنگی که با حضور قریب به 200 نفر از هنرمندان برجسته تبریز و جمع کثیری از هنرمندان، مدیران و مسئولان فرهنگی تهران همراه خواهد بود، مراسمی بیاد ماندنی برای تمام حاضران باشد.
لازم به ذکر است هفته فرهنگی تبریز، روز شنبه 29 آبان با اجرای مراسم افتتاح در فرهنگسرای خاوران تهران آغاز و بیش از 80 برنامه متنوع فرهنگی و هنری را برای مردم تهران اجرا خواهد کرد.

 


PDF چاپ چاپ