لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399     |     کد : 5807

در مراسم اهدای جوایز مسابقات والیبال بانوان تبریزی مطرح شد؛

حضور فعال بانوان در حوزه‌های مختلف مایه افتخار است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حمیدی برگزاری المپیادهای ورزشی در مناسبت‌های مختلف را موجب سرعت دست‌یابی به اهداف تعیین‌شده در راستای توسعه ورزش همگانی معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان، مراسم اهدای جوایز تیم‌ها و بازیکنان برتر مسابقات والیبال بانوان دومین دوره المپیاد ورزشی محلات تبریز با حضور مسئولان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حمیدی در این جلسه با اشاره به حضور بانوان تبریزی در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: افتخار می‌کنیم که بانوان شهرمان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و... به ویژه حوزه ورزش فعال هستند.

وی افزود: اینکه در سال 98 حدود 6 هزار نفر از بانوان تبریزی جزو مراجعان ثابت و سازماندهی‌شده سالن‌های ورزشی شهرداری بوده‌اند، نشان می‌دهد باید تلاش و برنامه‌ریزی بیشتری در این حوزه داشته باشیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز ادامه داد: جمعیت تبریز نزدیک به دو میلیون نفر است که 50 درصد از این جامعه را بانوان تشکیل داده و بر 50 درصد دیگر تأثیرگذار هستند. بنابراین باید درخصوص مباحث اخلاقی، فرهنگی، ورزشی، سلامتی، آمادگی جسمانی و نشاط تمام همشهریان به ویژه بانوان برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز افزود: برگزاری المپیادهای ورزشی در مناسبت‌های مختلف برای علاقه‌مندان به رشته‌های مختلف ورزشی می‌تواند سرعت دست‌یابی به اهداف تعیین‌شده در راستای توسعه ورزش همگانی را افزایش دهد. بنابراین باید با مشورت ورزشکاران، کارشناسان و پیشکسوتان رشته‌های مختلف، زمینه برگزاری مسابقات ورزشی ویژه بانوان را مهیا کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز در پایان گفت: باید تلاش ویژه‌ای برای توسعه ورزش همگانی بانوان صورت گرفته و فضا به گونه‌ای باشد که 70 درصد مراجعات به سالن‌های ورزشی شهرداری مربوط به بانوان باشد. در این صورت علاقه‌مندی و انگیزه لازم در سایر اعضای خانواده برای شرکت در فعالیت‌های ورزشی ایجاد می‌شود.

شاهد افزایش برنامه‌ها و فعالیت‌های ورزشی در سال 99 خواهیم بود

همچنین بهمن عبدی، معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز هم در این جلسه با اشاره به بازگشایی اماکن ورزشی بر اساس مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت: از زحمات خانم بیگ نژاد، مسئول امور ورزش بانوان سازمان که علی‌رغم مشکلات و محدودیت‌ها، در سال 98 اقدامات خوبی در حوزه ورزش بانوان انجام دادند، قدردانی می‌کنم.

وی افزود: در سال گذشته حدود 6 هزار ورزشکار فعال و سازمان‌یافته در سالن‌های ورزشی شهرداری از خدمات ارائه‌شده بهره‌مند شدند. اینکه حدود 6 هزار مراجعه‌کننده مستمر در سالن‌ها داشته‌ایم، ارزشمند است اما برای ارتقای این آمار تلاش می‌کنیم.

معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز ادامه داد: متأسفانه سرانه ورزشی به خصوص در حوزه بانوان کم است که این موضوع لزوم توسعه ورزش بانوان و فعالیت‌های ورزشی در این حوزه را نشان می‌دهد.

عبدی در خصوص برگزاری مسابقات والیبال بانوان تبریزی گفت: در سال گذشته و به منظور توسعه ورزش بانوان، مسابقات والیبال بانوان المپیاد محلات تبریز با حضور 22 تیم و همزمان با دهه مبارک فجر برگزار شد که تعداد تیم‌های شرکت‌کننده، عددی قابل توجه است.


خداوردی  فلاح پور