لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 31 ارديبهشت 1399     |     کد : 5806

حسن مواجهه با همشهریان اهمیتی ویژه دارد

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: لازم است بعد از بازگشایی اماکن ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود برای رفع مشکلات ایجادشده و جبران فعالیت‌های ورزشی به منظور ارتقای سطح سلامت و نشاط اقشار مختلف همشهریان به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان، جلسه هماهنگی مسئولان اماکن ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز صبح امروز در سالن جلسات شهرداری کلانشهر تبریز برگزار شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حمیدی در این جلسه با اشاره به فرارسیدن روز جهانی قدس اظهار داشت: این روز یادگار حضرت امام خمینی (ره) و به معنی پشتیبانی و دفاع از مظلوم و مقابله با استبداد و استکبار جهانی است که جزو اصول دین ما و اصول انسانی است.

وی ادامه داد: حضرت امام خمینی (ره) به واسطه شرارت‌ها، خونریزی‌ها و کودک کشی رژیم صهیونیستی که پیش از این وجود داشته، همچنان ادامه دارد و اگر با آن مقابله نشود، تداوم خواهد داشت، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به نام روز قدس نامگذاری کردند که در آن تمام مسلمانان و آزادی خواهان جهان یک‌صدا مشت‌های خود را علیه استکبار جهانی و ظالمان گره می‌کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز با اشاره به شرایط فعلی جهان پس از شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: به خاطر شیوع ویروس کرونا شرایط به گونه‌ای پیش رفت که شاید نتوانیم با حضورمان در صحنه جنایات استکبار جهانی را محکوم کنیم اما سخنان مقام معظم رهبری در این خصوص از طریق رسانه‌ها پخش می‌شود. ما نیز با حضور در فضای مجازی، انزجارمان از رژیم صهیونیستی را به جهانیان اعلام می‌کنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی با اشاره به تداوم شیوع ویروس کرونا ادامه داد: ایامی سخت را پشت سر گذاشته‌ایم و این شرایط همچنان ادامه دارد. در این مدت مشکلات متعدد و مهمی برای جوامع مختلف از جمله کشور ما ایجاد شد. خدا را شاکریم که با رهنمودهای مقام معظم رهبری، تدبیر و مدیریت ستاد ملی مبارزه با کرونا و همکاری مردم عزیزمان، تاکنون سربلند بوده‌ایم.

وی افزود: شهروند با نشاط است که می‌تواند چرخ تولید، تحرک و توسعه را به حرکت درآورده و زنده بودن جامعه را رقم بزند اما شیوع ویروس کرونا موجب شد که همشهریان عزیز در خانه بمانند. این موضوع نیز فعالیت‌های جسمی و ورزشی همشهریان را تحت تأثیر قرار داد. از طرفی مشکلات روحی مانند نگرانی، وسواس و... در این مدت تشدید شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز خاطرنشان کرد: علاوه بر این مسائل، از نظر اقتصادی نیز دچار مشکلاتی شدیم. لازم است بعد از بازگشایی اماکن ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های موجود برای رفع مشکلات ایجادشده و جبران فعالیت‌های ورزشی به منظور ارتقای سطح سلامت و نشاط اقشار مختلف همشهریان به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به لزوم حسن مواجهه با مراجعان و همشهریان در بخش‌های مختلف سازمان گفت: باید توجه داشته باشیم که هر یک از همشهریان عزیز جزو سرمایه‌های اجتماعی هستند. بنابراین علاوه بر رعایت نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی و نظم، باید به عنوانی نهادی فرهنگی، رفتار و برخوردی مناسب با همشهریان و مراجعان عزیز داشته باشیم.

مسئولان اماکن ورزشی توجهی ویژه به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داشته باشند

بهمن عبدی، معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز هم در این جلسه با اشاره به توقف فعالیت اماکن ورزشی شهرداری از حدود 3 ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: مجوز بازگشایی اماکن ورزشی از سوی ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادرشده و از 6 خردادماه شاهد بازگشایی اماکن ورزشی سازمان خواهیم بود.

وی افزود: با توجه به اینکه بازگشایی اماکن ورزشی در دوره فاصله‌گذاری اجتماعی انجام می‌شود، بازرسی‌هایی از سوی اداره کل ورزش و جوانان و وزارت بهداشت صورت می‌گیرد و مراکزی که پروتکل‌های بهداشتی صورت نگیرد، مجدداً تعطیل خواهند شد.

معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز در پایان گفت: از سوی دیگر با توجه به اهمیت سلامتی همشهریان عزیز، مسئولان اماکن ورزشی شهرداری تبریز باید توجه ویژه‌ای به رعایت دستورالعمل‌های ابلاغ شده داشته باشند.

گفتنی است، در این جلسه پروتکل های بهداشتی به منظور بازگشایی اماکن ورزشی با حضور مسئولان اماکن ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز باز خوانی و نکات لازم در این خصوص توسط مسئولان سازمان یادآوری شد.


خداوردی  فلاح پور