جستجو
 
تاریخ : جمعه 28 آبان 1389     |     کد : 58

تهران میزبان شبهای تبریز است

رئیس ستاد برگزاری هفته فرهنگی تبریز در تهران از اجرای چهار برنامه تحت عنوان" شب های تبریز " در تهران خبر داد.

رئیس ستاد برگزاری هفته فرهنگی تبریز در تهران از اجرای چهار برنامه تحت عنوان" شب های تبریز " در تهران خبر داد.

طبق اعلام کمیته اطلاع رسانی هفته فرهنگی تبریز در تهران، حسین نجفی مدیر عامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز برگزاری ویژه برنامه های شبانه با عنوان" شبهای تبریز " را بخشی از برنامه ریزی های انجام یافته توسط ستاد برگزاری برای استفاده شهروندان تهرانی دانست و افزود: در برنامه های پیش بینی شده در این بخش معرفی تاریخ و فرهنگ تبریز، اجرای نمایشهای بومی و محلی و اجرای موسیقی مد نظر قرار گرفته و معرفی مفاخر و مشاهیر تبریز و آذربایجان و حضور هنرمندان این منطقه طرح ریزی شده است.


حسین نجفی جنگهای شبهای تبریز را برنامه ای برای عموم شهروندان تهرانی معرفی کرد و افزود: به مناسبت جشن های هفته ولایت سعی شده در برگزاری این برنامه ها آیتم های مفرح و شاد در نظر بوده و مردم دقایق شادی را در کنار هنرمندان آذربایجان شرقی تجربه خواهند کرد.


وی همچنین از اجرای موسیقی نمایش های مختلف در این شبها خبر داد و گفت: نمایش طنز صمد و ممد با بازیگری آقای بابک نهرین و گروه ایشان که پدیده طنز کشور در جشنواره هنرهای نمایشی بوده اند به همراه اجرای نمایش "تکم گردانی" که ریشه در فرهنگ کهن مردم آذربایجان دارد هر شب در "شبهای تبریز" اجرا شوند. همچنین برای اجرای موسیقی محلی شامل"  رسیتال پیانو " به همراه موسیقی کلاسیک و موغام  آذربایجانی با حضور چهره های سر شناس موسیقی آذربایجان بخش دیگری از جنگ"شبهای تبریز" را شامل می شود.


لازم به ذکر است جنگ " شبهای تبریز" از روز 30 آبان تا 4 آذر هر شب در تالار مطهری فرهنگسرای خاوران میزبان علاقمندان خواهد بود .
 


PDF چاپ چاپ