جستجو
 
تاریخ : شنبه 27 ارديبهشت 1399     |     کد : 5772

توسعه علمی، معیار پیشرفت کشورهاست

شهردار منطقه 3 تبریز گفت: سرنوشت ملت‌ها در جهان آینده وابسته به میزان رشد و توسعه علمی آنهاست و تمدن سازی بر مبنای علم و دانش هرگز شکست نخواهد خورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، داود طالب نژاد، شهردار منطقه 3 تبریز اظهار داشت: ایران همواره در طول تاریخ خود مهد علم و ادب بوده است و پیشوایان دینی ما نیز مکرر بر دانش‌اندوزی و فهم رازهای جهان تأکید کرده‌اند.

وی با تأکید بر لزوم رشد علمی جامعه در جهان کنونی افزود: طراحی و ابلاغ برنامه‌هایی همچون "الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت" و همچنین بیانیه "گام دوم انقلاب" توسط مقام معظم رهبری (دامه برکاته) نشانگر اهمیت رشد علمی برای نهادینه کردن تمدن نوین اسلامی در جهان آینده است، لذا اکنون وظیفه ماست تا با توسعه کتاب‌خوانی گام‌های اولیه این تمدن سازی را برداریم.

طالب نژاد ادامه داد: اکنون وظیفه ما ایجاد سهولت دسترسی به کتاب برای اقشار عمومی جامعه بخصوص جوانان است و پویش اخیر سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز در این راستا حرکتی ارزشمند و شایسته تقدیر است.

شهردار منطقه 3 تبریز در پایان گفت: سرنوشت ملت‌ها در جهان آینده وابسته به میزان رشد و توسعه علمی آنهاست و تمدن سازی بر مبنای علم و دانش هرگز شکست نخواهد خورد.

گفتنی است، مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" به منظور تشویق همشهریان برای حضور در خانه و مقابله با شیوع ویروس کرونا، غنی‌سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان تبریزی، توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فرصت پیش آمده در دوران قرنطینه خانگی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از ابتدای سال 99 برگزار می‌شود.

این مسابقه در 4 بخش بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و ویژه برگزار می‌شود که در هر بخش برای 99 نفر جوایز نقدی اهدا می‌شود. جایزه هر یک از منتخبین این بخش‌ها به ترتیب 7 میلیون ریال (بخش بزرگسالان)، 4 میلیون ریال (بخش نوجوانان)، 2.5 میلیون ریال (بخش کودکان) و 3 میلیون ریال (بخش ویژه) و جوایز ارزنده در بخش ماه مبارک رمضان خواهد بود.


PDF چاپ چاپ