جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399     |     کد : 5766

معاون ورزشی سازمان در گفت‌وگو با شبکه سهند مطرح کرد:

پویش "همه برای تندرستی" فرصتی برای جبران محدودیت فعالیت‌های ورزشی

معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: علی‌رغم محدودیت‌های ایجادشده پس از شیوع ویروس کرونا، تلاش می‌کنیم با برگزاری پویش "همه برای تندرستی" فعالیت بدنی لازم به منظور حفظ سلامتی و تندرستی همشهریان عزیز صورت پذیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، بهمن عبدی، معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز در گفت‌وگو با شبکه استانی سهند در خصوص برگزاری پویش "همه برای تندرستی" اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و مشکلات و محدودیت‌هایی که این مسئله در فعالیت‌های اجتماعی ایجاد کرده، تلاش کردیم با برنامه‌هایی متنوع در راستای حفظ نشاط و تندرستی همشهریان عزیز گام برداریم.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم زنجیره شیوع ویروس کرونا را قطع کنیم، باید در ابتدا سیستم ایمنی بدنمان را تقویت نموده و سپس فاصله اجتماعی را بر اساس پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنیم. با توجه به سیاست‌گذاری و ابلاغیه‌ها، اماکن ورزشی تعطیل و فعالیت‌های ورزشی محدود شده است.

معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به سیاست‌گذاری‌های شورای شهر و شهردار تبریز در خصوص توسعه ورزش همگانی گفت: علی‌رغم محدودیت‌های ایجادشده، تلاش می‌کنیم با برگزاری پویش "همه برای تندرستی" فعالیت بدنی لازم به منظور حفظ سلامتی و تندرستی همشهریان عزیز صورت پذیرد.

عبدی در خصوص اهداف پویش "همه برای تندرستی" خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این پویش، تلاش همگانی برای انجام فعالیت‌های ورزشی به منظور حفظ تندرستی و سلامتی شهروندان تبریزی است. در پویش "همه برای تندرستی" که تا پایان سال تداوم دارد، 7 چالش و مسابقه برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند با شرکت در هر یک از این چالش‌ها از جوایز نفیس هفتگی و ماهانه نیز بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: چالش دوچرخه‌سواری با شعار "دوچرخه برانیم، سالم بمانیم" در قالب این پویش برگزار می‌شود. دوچرخه امروز مطمئن‌ترین ابزار حمل‌ونقل به منظور رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی است. علاوه بر این، دوچرخه می‌تواند به عنوان وسیله حمل‌ونقل پاک نیز جایگاه ویژه‌ای در میان اقشار مختلف همشهریان داشته باشد.

معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز در خصوص 6 چالش دیگر پویش "همه برای تندرستی خاطرنشان کرد: چالش‌های پیاده‌روی، بازی‌های بومی و محلی، بشین‌پاشو یا اسکوات و دراز و نشست به همراه مسابقات شطرنج آنلاین و لیوان چینی نیز دیگر بخش‌هایی هستند که علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت سیتیزن تبریز و سایت رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز اطلاعات لازم برای ثبت‌نام در این چالش‌ها و مسابقات را دریافت نمایند.

عبدی در پایان با اشاره به معرفی نفرات برتر مسابقات لیوان چینی و شطرنج آنلاین به مسابقات کشوری گفت: مسابقه لیوان چینی و شطرنج آنلاین به صورت کشوری و زیر نظر فدراسیون‌های مربوطه برگزار می‌شود که برگزیدگان در هر مرحله به مراحل بعدی راه پیدا می‌کنند تا در نهایت رقابت‌های کشوری برگزاری شود.
 


PDF چاپ چاپ