جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 23 ارديبهشت 1399     |     کد : 5765

کتاب، ابزار تدبیر بشر

ما زمانی می‌توانیم تهدیدها را به فرصت‌ها تبدیل کنیم که ابزار تدبیر را در دست داشته باشیم؛ بهترین ابزار تدبیر بشر کتاب است.

به گزارش روابط عمومی سازمان، حسین پورستار کارگردان شناخته شده سینما گفت: نباید موضوعات اجتماعی را تک ساحتی ببینیم، از این رو همین مبحث موضوع بیماری کرونا که تبدیل به یک معضل اجتماعی شده، در کنار آسیب‌ها و محدودیت‌ها بی‌تردید برای ما فرصت‌هایی دارد.

وی اظهار داشت: نگاه روشن‌بینانه به کرونا ما را به تدابیری که در جهت تقویت سواد و اندیشه باشد سوق می‌دهد. اجبار در خانه ماندن باید ما را به حرکت‌های فرهنگی و مطالعاتی هدایت کند و ما از این فرصت باید به عنوان عادت به مطالعه نهایت استفاده را ببریم.

این سینماگر پیشکسوت افزود: متأسفانه ما به فرهنگ شفاهی به جای فرهنگ مکتوب عادت پیدا کرده‌ایم که با فرض اینکه ایام خانه‌نشینی به خاطر بیماری کرونا ادامه یابد می‌توانیم با افزایش ساعات مطالعه، فرهنگ کتاب‌خوانی و فرهنگ مکتوب را احیاء کنیم.

پورستار ادامه داد: در این میان مسابقات فرهنگی نیز می‌تواند به عنوان اهرمی تشویقی در این جهت عمل کند و مسابقه اخیر کتاب‌خوانی شهرداری تبریز بخصوص برای نسل جوان که در دوران دانش‌اندوزی خود هستند بسیار مفید و کاربردی است.

گفتنی است، مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" به منظور تشویق همشهریان برای حضور در خانه و مقابله با شیوع ویروس کرونا، غنی‌سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان تبریزی، توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فرصت پیش‌آمده در دوران قرنطینه خانگی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از ابتدای سال 99 برگزار می‌شود.

این مسابقه در 4 بخش بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و ویژه برگزار می‌شود که در هر بخش برای 99 نفر جوایز نقدی اهدا می‌شود. جایزه هر یک از منتخبین این بخش‌ها به ترتیب 7 میلیون ریال (بخش بزرگسالان)، 4 میلیون ریال (بخش نوجوانان)، 2.5 میلیون ریال (بخش کودکان) و 3 میلیون ریال (بخش ویژه) و جوایز ارزنده برای بخش ماه مبارک رمضان خواهد بود.


PDF چاپ چاپ