جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 17 ارديبهشت 1399     |     کد : 5736

زمان بازگشت به فرهنگ کتایخوانی فرارسیده است

استاد موسیقی اصیل ایرانی با تمجید از هر تلاش منتهی به کتابخوانی، بازگشت به فرهنگ کتاب و مطالعه را اتفاقی ارزشمند و قابل تحقق دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان قادر رودکیان در این رابطه گفت: کتاب ابزار نگرش به جهان و شکل دهنده سبک زندگی انسانهاست؛ هرجامعه ای که با کتاب مانوس باشد به راحتی و با سربلندی از بحران ها عبور خواهد کرد .
وی افزود: متاسفانه درحال حاضر بخاطر رشد فزاینده تکنولوژی ارتباطات فرهنگ کسب اطلاعات و سواد به طرف استفاده از گوشی های موبایل سوق پیدا کرده است در حالی که این تکنولوژی به هیچ وجه نمی تواند جایگزین کتاب و سندیت و ماندگاری آن بشود.
این استاد فعال و پرتلاش موسیقی اصیل افزود: استفاده از تکنولوژی در جای خود سودمند است ولی از طرف دیگر افکار کوتاه مدت را پرورش می دهد که آسیبی برای سواد کلان جامعه محسوب می شود و این امر نیازمند توجه هر چه بیشتر به معلومات مکتوب و فرهنگ مطالعه است.
رودکیان در خاتمه با تاکید بر اینکه  زمان بازگشت به فرهنگ کتابخوانی فرارسیده از عموم همشهریان به خصوص جوانان که نیروهای فکری جامعه هستند دعوت کرد تا با توجه هر چه بیشتر به مطالعه و ترویج فرهنگ کتاب و مطالعه، در پویش در خانه بخوانیم سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز شرکت کنند.
گفتنی است، مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" به منظور تشویق همشهریان برای حضور در خانه و مقابله با شیوع ویروس کرونا، غنی‌سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان تبریزی، توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فرصت پیش آمده در دوران قرنطینه خانگی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از ابتدای سال 99 برگزار می‌شود.
این مسابقه در 4 بخش بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و ویژه برگزار می‌شود که در هر بخش برای 99 نفر جوایز نقدی اهدا می‌شود. جایزه هر یک از منتخبین این بخش‌ها به ترتیب 7 میلیون ریال (بخش بزرگسالان)، 4 میلیون ریال (بخش نوجوانان)، 2.5 میلیون ریال (بخش کودکان) و 3 میلیون ریال (بخش ویژه) خواهد بود.
علاقه‌مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند برای دریافت کتاب‌ها و شرکت در آزمون مربوطه به سایت رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، شهریار نیوز و سیتیزن تبریز مراجعه نمایند.


PDF چاپ چاپ