جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 14 ارديبهشت 1399     |     کد : 5720

به دنبال کاهش مشکلات و تبعات منفی شیوع ویروس کرونا هستیم

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز گفت: پس از شیوع ویروس کرونا و با تغییر سبک در ارائه خدمات به دنبال از بین بردن فاصله ایجادشده بین مراکز فرهنگی و ورزشی با مخاطبان هستیم تا پل ارتباطی‌مان با خانواده‌ها حفظ شود.


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، جلسه تخصصی آسیب‌شناسی دوران پساکرونا و قرنطینه خانگی با شیوع ویروس کرونا با حضور دکتر منصور بیرامی، رئیس دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه تبریز، دکتر محمدباقر علیزاده اقدم، استاد جامعه‌شناسی و عضو هیئت‌علمی دانشگاه تبریز، جمیله خبازیان، مدیر امور بانوان شهرداری، نمایندگان روانشناسان مناطق مختلف شهرداری تبریز و مدیران این سازمان برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد حمیدی، معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز در این جلسه با اشاره به شیوع ویروس کرونا و فعالیت مراکز مختلف فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در این خصوص، گفت: بیش از 40 روانشناس در 17 خانه سلامت و 23 فرهنگسرای شهرداری تبریز با محوریت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده، تحکیم بنیان خانواده، اختلالات رفتاری، تربیت فرزند و... خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌کنند.
وی افزود: علی‌رغم شیوع ویروس کرونا و با توجه به اهمیت موضوع، مشاوره در حوزه‌های مختلف را تعطیل نکردیم و در حال حاضر مشاوره‌های مربوطه به صورت آنلاین و یا از طریق تماس تلفنی انجام می‌شود.
معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار تبریز ادامه داد: هدف از برگزاری این جلسه بررسی شرایط و مشکلات برای دوران پساکرونا و وظایفی است که هر یک از واحدهای فرهنگی در مناطق مختلف شهرداری در این دوره خواهند داشت. امروز اضطراب و وسواس حجم زیادی از مراجعات به کارشناسان را به خود اختصاص داده است. می‌خواهیم با برنامه‌ریزی‌های لازم، تبعات منفی شیوع ویروس کرونا در دوران پساکرونا را کاهش دهیم.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین حمیدی با اشاره به تأثیرگذاری فعالیت‌های مختلف شهرداری در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی در میان اقشار مختلف خاطرنشان کرد: پیش از شیوع کرونا و به صورت میانگین حدود 35 هزار نفر از همشهریان به صورت روزانه به مراکز فرهنگی و سلامت شهرداری مراجعه می‌کردند. 30 هزار نفر نیز مخاطب اماکن ورزشی شهرداری بودند. این آمار نشان‌دهنده اثرگذاری فعالیت‌های شهرداری تبریز در سبک زندگی، نشاط اجتماعی، امید دهی و... به اقشار مختلف است.
وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در دوران مقابله با شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا حجم زیادی از مخاطبان را از دست دادیم اما خوشبختانه فعالیت‌هایی در فضای مجازی صورت می‌گیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به برگزاری مسابقه "در خانه بخوانیم" اشاره کرد. مسابقه‌ای که با توجه به استقبال صورت گرفته، هدایای پیش‌بینی‌شده و روش برگزاری شاید کم‌نظیر باشد. تولید محتوای مختلف فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، ارائه مشاوره‌ها به صورت آنلاین و تلفنی و... نیز از جمله همین اقدامات هستند.


PDF چاپ چاپ