جستجو
 
تاریخ : شنبه 13 ارديبهشت 1399     |     کد : 5708

در خانه بخوانیم، امکان خوبی در روزهای سخت کرونا بود

مدیر فرهنگی شهرداری منطقه 5 تبریز گفت: این مسابقه پویش خوبی برای افزایش سرانه مطالعه و غنی‌سازی اوقات فراغت محسوب می‌شود که کتاب‌های خوبی در بخش‌های مختلف آن معرفی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، محمدرضا اکبری، مدیر امور فرهنگی شهرداری منطقه 5 با اشاره به مشکلات به وجود آمده برای اقشار مختلف مردم پس از شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: پس از شیوع این ویروس و مخاطراتی که برای همشهریان ایجاد شد، اقداماتی در فرهنگسرای فرشته شهرداری منطقه 5 انجام داده و کارگاه تولید ماسک با ظرفیت روزانه بیش از یک هزار و 500 ماسک، کارگاه تولید مواد ضدعفونی‌کننده و دستکش یکبار مصرف را راه‌اندازی کردیم.

وی در خصوص سایر فعالیت‌های صورت گرفته در این فرهنگسرا گفت: با کمک خیرین سطح شهر و برخی از مجموعه‌های خیریه مانند مجموعه امام رضایی‌ها و مجموعه بر بال آرزوها توانسته‌ایم تاکنون 313 بسته معیشتی به ارزش 3 تا 4 میلیون ریال را تهیه و برای توزیع در میان نیازمندان آماده کنیم.

اکبری ادامه داد: علاوه بر فعالیت‌هایی که در شرایط عادی هم انجام می‌شد، در دوران شیوع ویروس کرونا مسابقه کتاب‌خوانی با عنوان "در خانه بخوانیم" از طرف سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز برگزار می‌شود که ایده‌ای خوب بوده و ما نیز در این حوزه فعالیت و همکاری داریم.

مدیر امور فرهنگی شهرداری منطقه 5 تبریز در خصوص مشارکت شهروندان این منطقه در مسابقه "در خانه بخوانیم" خاطرنشان کرد: با معرفی و قرار دادن کتاب‌های مختلف در اختیار همشهریان، تلاش کرده‌ایم تا آن‌ها را به حضور در خانه و قطع زنجیره ابتلای این ویروس تشویق کنیم. در مجموعه شهرداری منطقه 5 بیش از یک هزار و 600 نفر در این مسابقه شرکت کرده‌اند.

وی افزود: این مسابقه علاوه بر اهدای جوایز متعدد و افزایش مشارکت عمومی، پویش خوبی برای افزایش سرانه مطالعه و غنی‌سازی اوقات فراغت محسوب می‌شود که کتاب‌های خوبی در بخش‌های مختلف آن معرفی شده است. برای مثال در این طرح کتاب‌های آموزش شهروندی که قرار بود در مدارس به کودکان آموزش داده شود، در خانه و توسط خانواده‌ها آموزش داده می‌شود که بازخوردهای خوبی از این موضوع دریافت کرده‌ایم.

اکبری در پایان با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای رفاه همشهریان گفت: تلاش کرده‌ایم به صورت همه‌جانبه در حوزه فرهنگی، بهداشتی و فعالیت‌های میدانی به مبارزه با ویروس کرونا بپردازیم تا هر چه سریع‌تر کشورمان را از شرایط موجود خارج کنیم.


PDF چاپ چاپ