جستجو
 
تاریخ : شنبه 13 ارديبهشت 1399     |     کد : 5707

روزهای کرونایی، بهترین مجال برای کتابخوانی

کتابهای تاریخی، دینی و عرفانی ما دریایی از حکمت و ادب است و روزهای کرونایی اخیر بهترین فرصت برای غوطه ور شدن در این دریای حکمت است .

به گزارش روابط عمومی سازمان ، استاد حسن کرمانی هنرمند خوشنویس تبریزی گفت : در روزهایی که بخاطر شیوع بیماری کرونا در خانه می مانیم ، در عین حال که پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنیم  می بایست به همان میزان نیز از این فرصت برای کتابخوانی و افزایش دانش خود بهره بگیریم.

وی اظهار داشت : ایران از دیرباز مهد حکمت و ادب و عرفان بوده و آثار باقی مانده از دانشمندان و حکما و عرفای ما در سده های پیشین شاهدی بر این مدعاست ، لذا شایسته نیست که سرانه مطالعه ما از دیگر کشورهای توسعه یافته کمتر باشد و شرایط حاضر بهترین فرصت برای بازگشت به این آثار فاخرو آشنایی هرچه بیشتر با آنها است که این امر با فرصتی که شهرداری تبریز در قالب مسابقه کتابخوانی بوجود آورده است جذاب تر و سهل تر شده است. جا دارد از این ابتکار ستودنی شهرداری تبریز در جهت احیا فرهنگ کتابخوانی تقدیر و تشکر کنم .

این استاد خوشنویسی در پایان گفت : کتابهای تاریخی، دینی و عرفانی ما دریایی از حکمت و ادب است و روزهای کرونایی اخیر بهترین فرصت برای غوطه ور شدن در این دریای حکمت است .
گفتنی است، مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" به منظور تشویق همشهریان برای حضور در خانه و مقابله با شیوع ویروس کرونا، غنی‌سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان تبریزی، توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فرصت پیش آمده در دوران قرنطینه خانگی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از ابتدای سال 99 برگزار می‌شود.
این مسابقه در 4 بخش بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و ویژه برگزار می‌شود که در هر بخش برای 99 نفر جوایز نقدی اهدا می‌شود. جایزه هر یک از منتخبین این بخش‌ها به ترتیب 7 میلیون ریال (بخش بزرگسالان)، 4 میلیون ریال (بخش نوجوانان)، 2.5 میلیون ریال (بخش کودکان) و 3 میلیون ریال (بخش ویژه) خواهد بود.
علاقه‌مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند برای دریافت کتاب‌ها و شرکت در آزمون مربوطه به سایت رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، شهریار نیوز و سیتیزن تبریز مراجعه نمایند.


PDF چاپ چاپ