جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 11 ارديبهشت 1399     |     کد : 5697

فرهنگ بشریت در سایه گسترش کتابخوانی رشد پیدا کرده است

سخنگوی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: فرهنگ بشریت در سایه گسترش کتابخوانی رشد پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز ، مهندس کریم صادق زاده تبریزی در حاشیه جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز با تاکید بر وظایف فرهنگی شهرداری تبریز در جهت توسعه همه جانبه این شهر گفت : یکی از ماموریتهای مهم شهرداری صیانت از فرهنگ کهن و اصیل علمی و اسلامی شهر تبریز است و خوشبختانه برگزاری مسابقات کتابخوانی ویژه در خانه بمانیم و همچنین بخش ویژه ماه رمضان رویدادی مهم و مثبت در راستای این ماموریت می باشد.
وی افزود: شهرداری تبریز پویش در خانه بمانیم را با یک حرکت فرهنگی همراه با مسابقه در خانه بخوانیم کرده است که یک حرکت فرهنگی مهم و اساسی در جهت ارتقاء فرهنگ کتابخوانی است.
وی افزود : شیوع بیماری کرونا موجب خانه نشینی اجباری خانواده ها شد که فرصتی برای فعالیتهای فرهنگی در خانه ایجاد کرد. خوشبختانه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بلافاصله با طراحی و ایجاد مسابقه کتابخوانی در ایم ایام و تمدید آن در بخش ویژه ماه رمضان به ترغیب خانواده ها برای مطالعه در خانه پرداخت که این حرکت جای تقدیر و تشکر دارد.
نائب رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی تبریز ضمن اشاره به اهمیت فرهنگ کتابخوانی اظهار داشت : کمیسیون فرهنگی شورا از هر فعالیت جدید و خلاقانه ای که در جهت ارتقاء دانش عمومی و سواد اطلاعاتی باشد حمایت می کند و مسابقه اخیر کتابخوانی ویژه ایام بیماری کرونا و بخش ماه رمضان با توجه به منابع کتابهای معرفی شده برای این مسابقه فرصتی بینظیر در جهت بالندگی فرهنگی و علمی همه اقشار است.
صادق زاده افزایش نشاط و بالا بردن روحیه رقابت سالم فرهنگی را یکی دیگر از مواهب مسابقات فرهنگی خواند و اضافه کرد : واقعیت اینست که فرهنگ بشریت در سایه کتاب و کتابخوانی رشد پیدا کرده است. افزایش سرانه مطالعه یکی از دغدغه های اصلی کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شوراست و وظیفه فرهنگی شورا و شهرداری همگام با وظیفه عمرانی باید در خدمت شکوفایی شهر و شهروند باشد.
گفتنی است، مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" به منظور تشویق همشهریان برای حضور در خانه و مقابله با شیوع ویروس کرونا، غنی‌سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان تبریزی، توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فرصت پیش آمده در دوران قرنطینه خانگی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از ابتدای سال 99 برگزار می‌شود.
این مسابقه در 4 بخش بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و ویژه برگزار می‌شود که در هر بخش برای 99 نفر جوایز نقدی اهدا می‌شود. جایزه هر یک از منتخبین این بخش‌ها به ترتیب 7 میلیون ریال (بخش بزرگسالان)، 4 میلیون ریال (بخش نوجوانان)، 2.5 میلیون ریال (بخش کودکان) و 3 میلیون ریال (بخش ویژه) خواهد بود.
علاقه‌مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند برای دریافت کتاب‌ها و شرکت در آزمون مربوطه به سایت رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، شهریار نیوز و سیتیزن تبریز مراجعه نمایند.


PDF چاپ چاپ