جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 9 ارديبهشت 1399     |     کد : 5689

باید مطالعه تبدیل به یک عادت شود

رئیس شورای استان آذربایجان شرقی گفت: یکی از مهمترین عناصر آگاهی مردم نسبت به تحولات جهانی ، رشد سرانه مطالعه می باشد، شکوفائی استعدادها و پیشرفت های شگرف علمی و نگاه باز توسعه گرایانه در گرو مطالعه می باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، دکتر مسعودی ریحان با اشاره به پویش “در خانه بمانیم و کتاب بخوانیم” ادامه داد: باید شهروندان را متوجه این امر کرد که کتاب وسیله ای تزئینی برای پر کردن اوقات فراغت نیست بلکه چراغ راه زندگی می باشد و بایستی مطالعه تبدیل به یک عادت رفتاری شود.

وی تصریح کرد: نابسامانی و نا آرامی پایان ناپذیر اوضاع اقتصادی و اجتماعی موجب کاهش سرانه مطالعه شهروندان گردیده است و این موضوع بسیار نگران کننده است.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار شورای شهر تبریز در پایان خاطر نشان شد: بهبود فضای کسب و کار و رونق اقتصادی در گرو مطالعه میسر خواهد بود، مردم بایستی در مورد شغل ، کسب و کار خود مطالعه و مهارت افزائی توام با خلاقیت داشته باشند.

ایشان ضمن تشکر از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری تبریز به جهت اهمیت دادن به فريضه کتابخوانی از مردم دعوت نمود تا در مسابقه طرح ریزی شده برای آنها شرکت کنند.
مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" به منظور تشویق همشهریان برای حضور در خانه و مقابله با شیوع ویروس کرونا، غنی‌سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان تبریزی، توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فرصت پیش آمده در دوران قرنطینه خانگی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از ابتدای سال 99 برگزار می‌شود.
این مسابقه در 4 بخش بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و ویژه برگزار می‌شود که در هر بخش برای 99 نفر جوایز نقدی اهدا می‌شود. جایزه هر یک از منتخبین این بخش‌ها به ترتیب 7 میلیون ریال (بخش بزرگسالان)، 4 میلیون ریال (بخش نوجوانان)، 2.5 میلیون ریال (بخش کودکان) و 3 میلیون ریال (بخش ویژه) و جوایز ارزشمند در بخش ویژه ماه مبارک رمضان خواهد بود.
علاقه‌مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند برای دریافت کتاب‌ها و شرکت در آزمون مربوطه به سایت رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، شهریار نیوز و سایت جامع شهروندی  citizen.tabriz.ir  مراجعه نمایند.


PDF چاپ چاپ