جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 7 ارديبهشت 1399     |     کد : 5684

برگزاری ۵ پویش ورزشی در طرح "همه برای تندرستی"

معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به لزوم حفظ تندرستی و نشاط همشهریان از برگزاری ۵ پویش ورزشی برای عموم شهروندان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، بهمن عبدی با اشاره به این موضوع گفت: طرح "همه برای تندرستی" با پویش‌های "دوچرخه برانیم و سالم بمانیم" و پویش پیاده‌روی به همراه پویش ورزش‌های بومی و محلی، پویش مسابقات لیوان چینی و شطرنج آنلاین برگزار می‌شود.
معاون ورزش سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با توجه به تداوم شیوع ویروس کرونا و لزوم حفظ سلامت و تندرستی اقشار مختلف همشهریان، از برگزاری طرح "همه برای تندرستی" توسط این سازمان خبر داد.
معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز در خصوص اجرای این طرح اظهار داشت: در راستای اجرای سیاست‌های توسعه ورزش همگانی و افزایش نشاط همشهریان برنامه‌ریزی‌های لازم برای اجرای طرح "همه برای تندرستی" صورت گرفته است.
وی افزود: در این طرح 5 پویش برای اقشار مختلف همشهریان پیش‌بینی‌شده که پویش "دوچرخه برانیم و سالم بمانیم" و پویش پیاده‌روی به همراه پویش ورزش‌های بومی و محلی در سطح استانی برگزار می‌شوند. پویش مسابقات لیوان چینی و شطرنج آنلاین نیز دو مسابقه‌ای هستند که به‌صورت کشوری برگزار خواهند شد. جزئیات مربوط به هر یک از این پویش‌ها طی روزهای آتی اطلاع‌رسانی می‌شود.
معاون ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز ادامه داد: در هر یک از مسابقات کشوری، نفرات برتر به‌صورت مرحله‌ای انتخاب و راهی مرحله بعد خواهند شد. اطلاعات پویش‌های استانی نیز به‌صورت هفتگی جمع‌آوری می‌شود. در هر یک از این 5 پویش جوایز نقدی و غیر نقدی به نفرات برتر هر مرحله و هر هفته اهدا می‌شود.
عبدی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای اجرای طرح‌ها و مسابقات ورزشی در دوران پساکرونا خاطرنشان کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا قصد داشتیم دومین دوره المپیاد ورزشی محلات تبریز را برگزار کنیم اما شیوع این ویروس و لزوم حفظ سلامت همشهریان موجب شد برگزاری مسابقات مختلف این المپیاد به تعویق بیافتد. با این حال برنامه‌ریزی‌ها برای جبران تعطیلی فعالیت‌های ورزشی ادامه دارد.
وی در پایان گفت: علی‌رغم برنامه‌ریزی برای دوران پساکرونا، لازم است در حال حاضر نیز برنامه‌هایی برای حفظ سلامتی و تندرستی همشهریان اجرا شود. بر این اساس علاوه بر مشارکت در تولید برنامه ورزش در خانه که از طریق صداوسیمای استان پخش می‌شود، طرح‌های ورزشی نیز برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.


PDF چاپ چاپ