جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 7 ارديبهشت 1399     |     کد : 5680

احیاء فرهنگ کتابخوانی به معنی جهش تولید در افکار پویا و خلاق است

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر تبریز گفت : گسترش فرهنگ کتابخوانی به مفهوم آگاهی بخشی عمومی در سطح جامعه می باشد که ماحصل آن رشد افکار پویا و خلاق است.


به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز دکتر فریدون بابائی اقدم با اشاره شرایط خاص جامعه در دوران بیماری کرونا، لزوم تدبیر در جهت کاهش رفت و آمدهای عمومی را یادآور شد و گفت : شهرداری تبریز با طراحی مسابقه بزرگ کتابخوانی ، گامی بزرگ در جهت قطع زنجیره شیوع این بیماری برداشته است.
این نماینده شورای شهر افزود : در سالی که مقام معظم رهبری (دامه برکاته ) آن را به نام " جهش تولید " نامگذاری کرده اند ، بهترین راهکار در جهت تحقق این شعار ایجاد فرهنگ کار و خلاقیت از طریق گسترش آگاهی عمومی در سطح جامعه است و این نیز به مدد حرکتهای فرهنگی و خلاقانه محقق خواهد شد.
وی ادامه داد : طراحی مسابقه کتابخوانی توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز نگاهی زیربنائی به امر تولید در حیطه فکر و اندیشه است چرا که اولین قدم در تولید موفق به مدد افکار روشن و جدید به وقوع می پیوندد . در این راستا  احیاء فرهنگ کتابخوانی به معنی جهش تولید در افکار پویا و خلاق است.
دکتر بابائی تاکید کرد : ایجاد شهرها و جوامع پایدار، مهمترین هدف جامعه جهانی در تبیین اهداف توسعه پایدار جهانی در حوزه مدیریت شهری است، بدون شک ایجاد شهر پایدار، بدون مشارکت جدی شهروندان و ارتقائ سطح آگاهی های ایشان درخصوص تکالیف و متقابلا حقوق شهروندی میسر نیست، مهم ترین رسالت مجموعه فرهنگی شهرداری کمک به تحقق این مهم هست که اقداماتی این چنینی در ترغیب و تشویق مردم به همراهی و همگامی بیشتر با مدیریت شهری موثر خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به اضافه شدن بخش ویژه ماه رمضان در مسابقه کتابخوانی تاکید کرد : کتابهای معرفی شده و جوایز ارزشمند متناظر با آن در تقویت روحیه مطالعات مذهبی مهم و موثر است .  
عضو شورای اسلامی شهر تبریز ضمن ابراز خرسندی از این حرکت اظهار داشت : امروز  شاهد پویایی خاصی در مجموعه فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز هستیم و توسعه زیربنایی تبدیل به سرلوحه همه بخش ها در شهرداری تبریز شده است و خوشبختانه سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تبریز به رسالت اساسی خود عمل می کند .
گفتنی است، مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" به منظور تشویق همشهریان برای حضور در خانه و مقابله با شیوع ویروس کرونا، غنی‌سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان تبریزی، توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فرصت پیش آمده در دوران قرنطینه خانگی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از ابتدای سال 99 برگزار می‌شود.
این مسابقه در 4 بخش بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و ویژه برگزار می‌شود که در هر بخش برای 99 نفر جوایز نقدی اهدا می‌شود. جایزه هر یک از منتخبین این بخش‌ها به ترتیب 7 میلیون ریال (بخش بزرگسالان)، 4 میلیون ریال (بخش نوجوانان)، 2.5 میلیون ریال (بخش کودکان) و 3 میلیون ریال (بخش ویژه) خواهد بود.
علاقه‌مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند برای دریافت کتاب‌ها و شرکت در آزمون مربوطه به سایت رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، شهریار نیوز و سیتیزن تبریز مراجعه نمایند.


PDF چاپ چاپ