جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 4 ارديبهشت 1399     |     کد : 5670

امروز ارزیابی میان ملت ها بر اساس دانش، آگاهی و اطلاعات است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان با اشاره به برگزاری مسابقه بزرگ در خانه بخوانیم توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز توسعه فرهنگ کتابخوانی را عامل اصلی پیشرفت ملت ها دانست.

به گزارش روابط عمومی سازمان، دکتر عزیز جوانپور، ضمن تبریک فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان، روزهای این ماه که همراه با روزهای کرونایی و شعار در خانه بمانیم همراه شده را بهترین فرصت برای آشتی با کتاب و گسترش فرهنگ کتابخوانی خواند و افزود: گرچه بیماری کرونا و لزوم ماندن در خانه ها صدمات مالی و اقتصادی به کسب و کارها وارد نموده، لیکن در عین حال فرصتی برای افزایش آگاهی و معرفت از طریق توسعه کتابخوانی ایجاد نموده و برماست که با افزایش مطالعه در جهت بالابردن سطح دانش و آگاهی خود حرکت کنیم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، تاکید کرد: امروزه شاخص اصلی ارزیابی میان ملت ها بر اساس سطح سواد، اطلاعات و اشراف اطلاعاتی دسته بندی شده اما متاسفانه سرانه مطالعه در جامعه ما هنوز کافی نیست و فرصت کنونی گامی ‌مهم برای جبران کمبود مطالعه و در نهایت افزایش دانش و آگاهی در سطح جامعه را به همراه دارد.
وی ادامه داد: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با برگزاری پویش کتابخوانی #در_خانه_بخوانیم در ایام نوروز که با توصیه ماندن در خانه در روزهایی کرونایی همراه بود و همچنین ایام‌ ماه مبارک رمضان حرکت بسیار مهم و مفیدی را برای نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی برداشته که بسیار قابل تقدیر است.
جوانپور با اشاره به اینکه اهمیت پویش کتابخوانی در خانه بخوانیم در این است که همه سطوح سنی و به تبع آن همه اعضای خانواده را تشویق به کتابخوانی می کند گفت: جوایز ارزنده ای نیز برای برندگان این مسابقه توسط شهرداری تبریز در نظر گرفته شده است که نشان می دهد دغدغه توسعه دانش و آگاهی سرلوحه کارهای مسئولین فرهنگی شهرداری است.
گفتنی است، مسابقه کتاب‌خوانی "در خانه بخوانیم" به منظور تشویق همشهریان برای حضور در خانه و مقابله با شیوع ویروس کرونا، غنی‌سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان تبریزی، توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و استفاده بهینه از فرصت پیش آمده در دوران قرنطینه خانگی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز از ابتدای سال 99 برگزار می‌شود.
این مسابقه در 4 بخش بزرگسالان، نوجوانان، کودکان و ویژه برگزار می‌شود که در هر بخش برای 99 نفر جوایز نقدی اهدا می‌شود. جایزه هر یک از منتخبین این بخش‌ها به ترتیب 7 میلیون ریال (بخش بزرگسالان)، 4 میلیون ریال (بخش نوجوانان)، 2.5 میلیون ریال (بخش کودکان) و 3 میلیون ریال (بخش ویژه) و جوایز ارزشمند در بخش ویژه ماه مبارک رمضان خواهد بود.
علاقه‌مندان جهت شرکت در این مسابقه می‌توانند برای دریافت کتاب‌ها و شرکت در آزمون مربوطه به سایت رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، شهریار نیوز و سایت جامع شهروندی  citizen.tabriz.ir  مراجعه نمایند.


 


PDF چاپ چاپ