لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 3 اسفند 1398     |     کد : 5542

زنده نامان، برنامه ای با اثرات موثر طولانی مدت است

عضو هیات عالی انتخاب سومین همایش ملی زنده نامان، برگزاری همایش زنده نامان را موجب معرفی و آشنایی با نامداران و نام آوران شهر تبریز دانست.

احمد حسین انزابی با اشاره به اهمیت قدردانی از مفاخر زنده و در قید حیات شهر گفت: شهرداری تبریز مسئولیت بزرگ و مهمی را برای معرفی افراد نام آور که سالها برای جامعه زحمت کشیده اند به عهده گرفته و به عنوان متولی مدیریت شهری، گام مهمی در این راستا برداشته است.
وی با اشاره به اینکه تبریز در طول تاریخ شهر نام داران و سه علامه ها بوده، گفت: هنوز در شهرمان بزرگان و نام آورانی در حوزه، دانشگاه، صنعت، هنر، فرهنگ، ورزش و مانند آن داریم که جزو مفاخر ما هستند و معرفی انها اقدامی بسیار ارزشمند است.
انزابی، برگزاری همایشی به شکل ملی و بین المللی را با عنایت به حضور نام آوران شهر در نقاط مختلف جهان یادآور شد و تصریح کرد: از این اقدام در وهله اول به عنوان یک شهروند تبریزی و بعد به عنوان یک محقق و پژوهشگر بسیار خوشحالم.
به گفته وی، حضور مردم در اثربخشی این اقدام بسیار مهم است زیرا علاوه بر تکریم، مساله شناخت و معرفی این چهره ها به حامعه نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.
عضو هیات عالی انتخاب این همایش، از برگزاری آن در مرداد ماه همزمان با برنامه های روز ملی تبریز خبر داد و افزود: برگزاری چنین برنامه هایی در نهایت به توسعه شهر می انجامد زیرا در این قالب از افرادی یاد می شود که برای حرکت رو به جلوی جامعه از جان مایه گذاشته اند و روند حرکت شهر را تسریع نموده اند.
انزابی، برگزاری سومین همایش زنده نامان را موجب انتشار موجی از انرژی و شادمانی و تحرک در لایه های مختلف جامعه دانست و بر اثرات طولانی مدت چنین اقداماتی تاکید کرد.
وی در خاتمه ضمن قدردانی از شهرداری تبریز برای ساماندهی چنین برنامه ای، گفت: دیده شدن تلاش افرادی که اثرات مختلف مثبتی در زندگی شهروندان داشته اند، از اقدامات مفیدی است که به خوبی توسط بخش فرهنگی شهرداری در حال برنامه ریزی و انجام است.
گفتنی است این همایش ملی بنا دارد که از بین همه ی فعالان و برجستگان حوزه های مختلف فرهنگی ، هنری، صنعتی، خدماتی، اقتصادی ، ورزشی و .... که در قید حیات هستند، چهره های برگزیده را مشخص و از آنها تجلیل بعمل آورد.
افراد انتخاب شده در بخشهای مختلف علمي و دانشگاهي، دفاع مقدس، مديريت كلان، ورزش، فرهنگ و هنر، امور اجتماعي، تحقيق و پژوهش، صنعت و خدمات و مشاركت و سرمايه‌گذاري كه توسط كميته‌هاي تخصصي انتخاب شده‌اند، مورد تقدير قرار خواهند گرفت


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز