لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 1 اسفند 1398     |     کد : 5541

نقش فرهنگسراها در پویایی و توسعه فرهنگی شهر

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز گفت: فرهنگی کردن فعالیت فرهنگسراها و توجه به فعالیت های فرهنگی و هنری، به غنابخشی فعالیت ها و رویدادها کمک خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، سیروس مصطفی در دیدار با محمدرضا اکبری، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 5 تبریز ، با اشاره به فعالیت های ارزشمند صورت گرفته در این مجموعه ها، اظهار داشت: با تعامل مناسب و ارزنده میان سازمان و مجموعه فرهنگسراها می توان ضمن بهره گیری از ظرفیت کادر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز در محیط فرهنگسراها، رویکرد پرمحتوایی را عرضه نمود.

وی افزود: یکی از مهمترین عرصه های موجود در پهنه کار فرهنگی، هنرهای نمایشی، تجسمی، موسیقی، حوزه کتاب و  نظایر آنهاست که می توان در ذیل رخدادهایی چون جشنواره ها، مسابقات و سایر رخدادهای فرهنگی با همراهی مخاطبان اجرای آنها را دنبال کرد.

وی اظهار داشت: سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، در برنامه آتی خود در نظر دارد بر سه محور آموزش شهروندی، نشاط اجتماعی و کتاب تمرکزی جدی داشته باشد و برنامه های خود را در این محور پیش ببرد، از این رو محیط های فرهنگسرا بهترین محمل برای تحقق این فرایند به شمار می رودند.

وی تحقق نشاط، امید اجتماعی و شادمانی عمومی را به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های سازمان متبوع خود خواند و گفت: امیدواریم در تحقق این سه مورد موفق شویم.

محمدرضا اکبری نیز در توضیح فعالیت های فرهنگی ظهرداری منطقه تحت پوشش خود گفت: فعالیت های فرهنگی در این منطقه در قالب چهار فرهنگسرا دنبال می شود که با برگزاری کلاس های مختلف فرهنگی، خیاطی، آشپزی، روانشناسی، کامپیوتر، صنایع دستی، کتابخوانی و ... دنبال می شود.

وی ادامه داد: این فرهنگسراها توانسته اند با جذب اعتماد عمومی شهروندان و مخاطبان، نسبت به آموزش در حوزه های گوناگون اقدام نماید و بستری مناسب باری انتقال پیام های شهروندی مجموعه شهرداری تبریز و نیز استفاده مناسب از اوقات فراغت را منجر شود.

وی با استقبال از آغاز همکاری فیمابین در حیطه فعالیت های فرهنگی، ابراز امیدواری کرد که شهری پویا، غنی و فرهنگدوست، در انتظار این سازمان باشد.

دیدار معاونین فرهنگی دو مجموعه با هدف آشنایی با مراکز فرهنگی شهرداری منطقه 5 تبریز بود. شهرداری منطقه 5 تبریز با دارا بودن چهار فرهنگسرای فعال به عنوان یکی از پرمطالبه ترین و پر مخاطب ترین مجموعه های فرهنگی شهر شناخته می شوند. فرهنگسراهای بانوی مهر باغمیشه، مرزداران، شهید نومی گلزار و بانوی مهر، چهار مجموعه فرهنگی اجتماعی این منطقه شهرداری به شمار می روند که در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی فعالیت می کنند.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز