لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 21 بهمن 1398     |     کد : 5523

شهد کلام سعدی در جمع انجمن نفس

مسئول جلسات انجمن ادبی نفس، تمرکز بر ادبیات فاخر کهن را از جمله اهداف بلند مدت این جمع فرهیخته معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی، استاد جمشید هدایی در حاشیه برگزاری نشست انجمن ادبی نفس در محل خانه ختایی گفت: این جمع متشکل از افراد علاقه مند به ادبیات، پس از خوانش آثار گرانسنگ ادبی، اکنون در حال خوانش غزلیات سعدی علیه الرحمه است.
وی افزود: این جمع در ابتدا در قالب تعدادی از فرهنگیان بازنشسته در منازل شخصی تشکیل می شد و به خوانش اشعار حافظ و فضولی و دیگر ادبای ارجمند می پرداختیم؛ اما بعد از مدتی با بزرگتر شدن جمع، این نشست به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری در مجل خانه ختایی برگزار می شود و میزبان افراد علاقه مند به ادبیات است
هدایی افزود: این انجمن با هدف هم اندیشی ادبی تشکیل شده و تمام موضوعات با همفکری جمعی تمامی افراد حاضر پیش برده می شود.
به گفته مسئول این انجمن، این جمع به جز اشعار حافظ و فضولی، گلستان و بوستان سعدی را نیز مورد خوانش جمعی قرار داده و تا کنون 300 غزل از دیوان غریبات سعدی علیه الرحمه را هم خوانش نموده و پس از غزلیات، دیگر آثار سعدی را در دستور کار خود دارد.
وی ضمن قدردانی از حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز بابت حمایت و گسترش از نشست در محل خانه هنرمندان سازمان واقع در خانه تاریخی ختایی، این اقدام را موجب حضور افراد بیشتری در این جمع و اشاعه فرهنگ و ادبیات در سطحی گسترده تر دانست.
گفتنی است نشستهای انجمن ادبی نفس، روزهای دوشنبه در محل خانه تاریخی ختایی برگزار می شود و حضور در جلسات برای عموم شهروندان امکان پذیر است.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز