لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 23 دي 1398     |     کد : 5505

سردار قاسم سلیمانی، موضوع نشست انجمن ادبی اندیشه

پنجاه و نهمین جلسه انجمن ادبی اندیشه تبریز، با پاسداشت و تکریم سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، در این نشست که با حضور اعضای این انجمن ادبی و سایر علاقمندان برگزار شده بود، شعرخوانی جمعی از شاعران مطرح تبریز بخشی از این ویژه برنامه بود.

میهمانان ویژه سردار احمد جهان‌سری و دکتر سید قاسم ناظمی به طرح نکاتی پیرامون حاج قاسم سلیمانی پرداختند.

سردار جهان سری با اشاره به فرازهایی از حیات پرثمر شهید قاسم سلیمانی، اظهار داشت: شهادت ایشان فتح بابی برای آغاز راهی بود که ایشان بزرگترین مجاهدت ها را در آن داشتند و بسیاری را در این مکتب پرورش دادند.

وی افزود: همبستگی همگانی و جهانی ایشان نشاندهنده عمق نفوذ ایشان بود و نشان از محبوبیت ایشان داشت.

دکتر سید قاسم نظامی، نخستین مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، شاعر و فعال فرهنگی، در خصوص سیره سردار سلیمانی گفت: شهید سلمانی از الگوی ماندگار دفاعی بود که علاوه بر این زمینه، برای همه ما در سایر زمینه ها، درس های ماندگاری داشت.

وی با بیان اینکه رابطه عاطفی عمیقی بین وی و سایر فرماندهان شهید دوران دفاع مقدس وجود داشت، اظهار داشت: وی با عموم فرماندهان، رابطه قلبی خوبی داشت و تلاش می کرد که به سان آنها در مسیر شهادت قرار گیرد.

وی خاطر ن شان کرد: این رابطه با شهید مهدی باکری بیش از همه بود و این، در وصیت نامه شهد سلیمانی به وضوح بازتاب یافته بود و جمله معروف شهید باکری را به عنوان آرزوی خویش در نظر داشت: خدایا مرا پاکیزه بپذیر.
 


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز