چهارشنبه 14 خرداد 1399 _
 لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : جمعه 8 آذر 1398     |     کد : 5484

خانه هنرمندان سازمان، زمینه ساز فعالیت های منسجم فرهنگی است

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تبریز گفت: خانه هنرمندان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، زمینه ساز فعالیت های منسجم فرهنگی و اجتماعی است.


به گزارش روابط عمومی سازمان، دکتر فرج محمدقلیزاده که در دیدار با مدیران این سازمان در خصوص وضعیت فعلی این خانه تاریخی سخن می گفت، اظهار داشت: خانه تاریخی ختایی تبریز، سابقه درخشانی در حافظه مردم دارد و لازم است این هویت با تکیه بر تمرکز برنامه های فرهنگی مناسب و در خور این عمارت مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: تبدیل کردن این خانه به محل اجتماع اصحاب فرهنگ و هنر، توجه به ظرفیت واقعی آن است و می تواند زمینه ساز پویایی حلقه های فرهنگی و هنری را به دنبال داشته باشد.

دکتر فرج محمدقلیزاده،با تاکید بر ضرورت حل مسائل و مشکلات این خانه تاریخی افزود: با بررسی‌های صورت گرفته، این خانه تاریخی مشکلاتی جزیی دارد که در صورت حل آن می‌توان استفاده ای بهینه از آن کرد.

دکتر محمدقلیزاده، با اشاره به ظرفیت خانه علی مسیو نیز از این خانه تاریخی به عنوان یکی از بهترین ظرفیت های گردشگری و فرهنگی یاد کرد که می تواند مورد استفاده و رجوع علاقمندان قرار گیرد.

وی ادامه داد: با واگذار کردن این امور به متولیان اصلی این فعالیت ها، می توان نسبت به کسب نتیجه مطلوب از آن امیدوارتر بود.

وی همچنین افزود: با وجود مشکلات عمده عمرانی و نواقص در این مجموعه، همچنان فعالیت های این مرکز دنبال می شود و این جای قدردانی دارد.دکتر علی مدبر ، شهردار منطقه هشت تبریز نیز در این دیدار با اشاره به ظرفیت های این خانه تاریخی برای کاربری های فرهنگی گفت: شهرداری منطقه هشت تبریز، با توجه به تمرکز فعالیت های خود بر منطقه تاریخی فرهنگی تبریز، آماده است تا در رفع مسائل و کاستی های این مجموعه اقدام نماید.

وی افزود: عمده ترین مشکل این خانه تاریخی، مشکل گرمایشی آن است که در صورت حل آن، این خانه تاریخی هم‌چنان قابلیت استفاده مناسب برای مخاطبان خود از گروههای مختلف فرهنگی و هنری را داراست.

وی تاکید کرد: آماده ایم تا این ظرفیت را برای هنرمندان آماده کنیم تا ثمرات آن به خوبی در شهر بازتاب یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین قدوسی، سرپرست سازمان نیز با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در این سازمان، اظهار داشت: مایه مسرت ماست که توانسته این به رغم مشکلات موجود، فضایی برای تعامل و همکاری اصحاب فرهنگ و هنر فراهم کنیم.

وی افزود: خانه هنرمندان سازمان، همواره محل رجوع هنرمندان برای برپایی جلسات و کارگاه های مختلف بوده و به فرصتی بی بدیل به منظور بهره گیری از این ظرفیت برای برنامه های متعدد فرهنگی و هنری سازمان بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قدوسی ادامه داد: علاوه بر این، سازمان بیش از ۲۰ هزار مترمربع فضای فرهنگی و ورزشی دارد که هر کدام بستر و ظرفیت بی بدیلی برای تحقق اهداف و آرمانهای شهرداری تبریز به شمار می رود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز