لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : شنبه 2 آذر 1398     |     کد : 5479

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز:

توسعه فضای فرهنگی شهر، در گرو مشارکت عمومی و همکاری در مدیریت شهر

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، تمرکز بر اهداف بلند مدت در کنار اجرای اقدامات مستمر را گامی در راستای توسعه و تبیین فضای فرهنگی مطلوب در شهر تبریز معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی، سیروس مصطفی ضمن برشمردن اهداف و اولویت های این مجموعه پرتلاش و گسترده، گفت: توجه به آموزشهای شهروندی، گسترش نشاط اجتماعی، تمرکز بر مقوله اوقات فراغت و جلب مشارکت عمومی در مدیریت شهری، رئوس اهداف و اولویت های سازمان هستند و در طراحی استراتژی سازمانی و برنامه ریزی ها این مهم را مد نظر داریم.
مصطفی، با اشاره به اهمیت تدوین برنامه جامع عملیاتی برای ترسیم دورنمای فعالیتی این مجموعه گفت: با توجه به وجود اسناد مهم بالادستی در حوزه فرهنگی، برنامه های سازمان در وهله اول، با مطالعه «احکام برنامه راهبردی عملیاتی شهرداری کلانشهر تبریز1398 – 1402»، «سند چشم انداز ایران 1404 » و «نقشه مهندسی فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی» تدوین شده اند و در ابعاد مختلف اجرایی می شوند.
وی افزود: پس از انتشار سند مهم و راهگشای «گام دوم انقلاب» بخشهای مرتبط با مسائل فرهنگی این سند نیز در برنامه ها و استراتژی کلی سازمان مورد استفاده واقع شد و با این نگاه، برنامه های بلند مدت سازمان به شکلی دقیق و اثربخش در حال تدوین است.
به گفته وی، مجموعه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با داشتن نیروهای متخصص پرتوان و توجه به توان داخلی، توانسته برنامه های متعدد ارزشمندی را در راستای جلب نظر و رضایت شهروندان در سطح شهر اجرا نماید و این مساله مایه مباهات و سربلندی است و بی تردید این میسر نمی شد مگر با همراهی شهردار محترم، شورای محترم شهر و به خصوص کمسیون فرهنگی و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری که همه با تمام توان در کنار این مجموعه حضور داشته و دارند.
معاون فرهنگی سازمان همچنین با اشاره به اجرای برنامه های متنوع شامل ترکیبی از برنامه های مهم سالهای قبل و برنامه های جدید و مورد نیاز جامعه، گفت: بهره گیری از تجربه پیشین و پتانسیل های جدید امکان اثرگذاری بر اقشار مختلف شهروندان را دو چندان می کند و در راستای تحقق این امر، با گروههای مشورتی مختلفی صحبت و جلسات مستمر داشتیم.
مصطفی، برگزاری «نخستین همایش خوشنویسی رحمت اللعالمین» با مشارکت انجمن خوشنویسان استان و هنرمندان پرتلاش شهر را از جمله اقدامات اخیر سازمان در راستای حضور و مشارکت هنرمندان در برنامه های این مجموعه دانست و تصریح کرد: برنامه های دیگری همچون نشست های تخصصی «یک ماه یک کتاب» در حوزه فرهنگ و با مشارکت نخبگان و اهالی قلم، توانسته جایگاه خود را در میان فعالان ادبی شهر باز کند.همچنین ویژه برنامه هایی برای تجلیل از نام آوران فرهنگی و هنری شهر در دستور کار قرار گرفته است که در نخستین گام در آغاز هفته وحدت و میلاد مبارک حضرت رسول (ص) از نام آوران موسیقی تجلیل به عمل آمد.
وی همچنین از استمرار مشارکت در برنامه های فرهنگی و هنری شهر در مناسبت های مختلف یاد کرد و افزود: مجموعه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با دامنه وسیع مخاطبانی که دارد، در تلاش است در رویدادهای مذهبی و ملی در سطح شهر حضور یافته و ضمن مشارکت در اجرای برنامه های مختلف، به گسترش دامنه فضای فرهنگی در سطح شهر تبریز یاری می رساند.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به مشارکت همکاران پرتلاش مجموعه، از حضور و همراهی اساتید، هنرمندان، فعالان فرهنگی و به ویژه نسل جوان در طراحی و اجرای برنامه های متنوع این سازمان قدردانی نمود و گفت: مردم بارها ثابت کرده اند در کنار هم هر ناممکنی را می توان به مرحله تحقق رساند و از این رو، دست مشارکت خود را برای همراهی اقشار مختلف و شهروندان عزیز شهر به سوی تمام دلسوزان تبریز می گیریم تا همه با هم در سازندگی و توسعه فرهنگی شهرمان نقشی مفید ایفا نماییم. در همین راستا در برنامه های فرهنگی پیش رو سهم شهروندان تبریزو ترغیب آنان به مشارکت در مدیریت شهری بسیار پررنگ خواهد بود.
سیروس مصطفی در خاتمه ابراز امیدواری نمود با گامهای مهم برداشته شده در ماههای اخیر، و ترسیم چشم انداز پیش رو، شاهد روزهای پرکار و رونق اقدامات صورت گرفته در این حوزه باشیم. در آینده نزدیک گزارش مبسوطی از فعالیت انجام شده برای اطلاع عموم همشهریان و همچنین برنامه های پیش رو ارائه خواهد شد.
گفتنی است سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با دارا بودن زمینه گسترده فعالیت و در بر گیری طیف های مختلف شهروندان، از جمله نهادهای تاثیرگذار بر روند فعالیتهای شهروندی به ویژه در زمینه فرهنگ است.

 


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز