لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 5 آبان 1398     |     کد : 5466

کتابت های گروهی خوشنویسی، به اعتلای این هنر انجامیده است

رییس انجمن خوشنویسان تبریز گفت: کتابت های گروهی که توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی دنبال می شود، بهترین زمینه و فرصت برای اعتلای هنر خوشنویسی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان، استاد یونس نصیری در حاشیه همایش خوشنویسی «رحمه للعالمین» که به همت سازمان و با مشارکت انجمن خوشنویسان تبریز و پایگاه مقاومت شهید غلامحسین حیدرنیای سازمان برگزار شده بود، با بیان اینکه این همایش های خوشنویسی و کتابت های گروهی به همدلی میان هنرمندان خوشنویس کمک زیادی می کنند اظهار داشت: از گذشته این اقدام به اعتلای هنر خوشنویسی کمکی شایان کرده و به همدلی میان هنرمندان و شهرداری تبریز منجر شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری تبریز در مقاطع مختلف برای پاسداشت هنر نستعلیق، فعالیت های متعددی را سامان داده است، اظهار داشت: تبریز خاستگاه هنر نستعلیق است و هر چه در این زمینه کار شود به اعتبار تبریز و این هنر کمک کرده وبه آن غنا خواهد بخشید.

وی یادآور شد: خوشنویسی، هنری است که همواره در خدمت گسترش فرهنگ دین و آثار فاخر ادبیات بوده‌ و از این نظر، حمایت از استعدادهای این رشته و توجه به سرمایه هنری پیشکسوتان، می‌تواند نگهبان هویت دینی و ملی‌مان باشد.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز