لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 30 مهر 1398     |     کد : 5462

خوشنویسان تبریزی، خالق همایش کتابت «رحمت اللعالمین»

همزمان با لحظات معنوی آخرین روزهای ماه صفر و در آستانه رحلت پیامبر اکرم (ص)، همایش خوشنویسی کتابت رحمت اللعالمین، با حضور هنرمندان تبریزی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان، حجت الاسلام والمسلمین قدوسی با اعلام این مطلب گفت: همایش خوشنویسی رحمت اللعالمین به عنوان محفلی صمیمی و هنرمند برای عرض ارادت به محضر حضرت ختمی مرتبت، محمد مصطفی (ص) با کتابت آیات و روایات و احادیث و مناقب آن حضرت برگزار می‌شود و فرصتی برای همراهی هنر در این سوگواری خواهد بود.
به گفته سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، در این همایش خوشنویسان و هنرمندان این حوزه به آفرینش آثاری مرتبط با پیامبر اکرم (ص)، برگرفته از گنجینه غنی حدیث و کلام الله مجید می پردازند و در نهایت، مجموعه ای ارزشمند از آثار هنرمندان شهر با رنگ و بوی سوگواری آماده ارائه و بازدید شهروندان هنردوست تبریزی خواهد بود.
قدوسی افزود: شهر تبریز شهر میرعلی تبریزی و خاستگاه خط نستعلیق است و از این رو جایگاه ویژه ای در هنر خوشنویسی دارد، همچنین به عنوان نخستین پایتخت تشیع در جهان اسلام، از این همزمانی برای خلق آثار بدیع و اثربخش از حضور هنر در معنویت بهره می گیرد و همایش کتابت « رحمت اللعالمین» یکی از نمودهای این تلاش است.
گفتنی است این همایش که با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و انجمن خوشنویسان تبریز برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان برای ثبت نام می‌توانند نام و شماره تلفن خود رابه شماره همراه 09909991416 و یا حساب کاربری تلگرام @tabrizkhat ارسال کنند.
همایش کتابت خوشنویسی رحمت اللعالمین، روز شنبه 4 آبان ماه ساعت 16 با حضور هنرمندان و مسئولان استانی در محل گالری هنرمندان سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز برگزار می شود.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز