لینک های مرتبط

 .
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1398     |     کد : 5446

مستندساز تبریزی:

جای خالی «فضای گرافیکی دهه60» در «ساده‌رنگ» محسوس است

مستندساز و نویسنده تبریزی، به فعالیت گرافیکی راوی کتاب «ساده‌رنگ» اشاره کرد و گفت: در کنار روایت‌ها و خاطرات «مجید دلدوزی» انتظار این بود که سختی‌های کار یک هنرمند گرافیست در دهه ۶۰ را بیشتر در این کتاب می‌دیدیم.


به گزارش روابط‌عمومی سازمان، مهدی نعلبندی، در نشست ماهانه «یک‌ماه، یک‌کتاب» سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، با بررسی ویژگی‌های کلی کتاب «ساده‌رنگ» خاطرنشان کرد:  این کتاب با روایت خوب و صمیمی خود مخاطب را همراه می سازد، اما لازم بود مصاحبه‌کننده بیشتر هم‌پا و همراه «مجید دلدوزی» راوی داستان می‌بود، یا حداقل هم‌سن ایشان بود تا بتواند در خصوص اتفاقات اشاره‌شده روایت بهتری ارائه دهد.
نویسنده کتاب «حنجره عاشق» افزود: اشاره به نکات مختلف جزئی و ریزبینی کافی در این کتاب به خوبی صورت گرفته است.
 به گفته نعلبندی بخش مرتبط با لبنان در کتاب بسیار کوتاه است و نشان می دهد راوی و نگارنده هیچ کدام این فضا را تجربه نکرده‌اند.
این مستندساز بیان کرد: قسمت‌هایی از کتاب که به خاطرات راوی از دمشق اختصاص دارد، بسیار دلنشین و جذاب، نگاشته شده‌است.
نعبلندی اظهار داشت: بهتر بود در بخش «من هم می خواهم امضا کنم» پرداخت بیشتر و دقیق‌تری صورت می‌گرفت زیرا این موضوع دغدغه بیشتر هنرمندان فعال در دهه شصت بوده است.
نویسنده کتاب «همسایه خانه‌زاد» نوشتن تصویر را از کارهای بسیار سخت نویسنده دانست و افزود: شرح اثر تصویری روی کاغذ کار بسیار سختی است، اثری که نگارنده روی یک صفحه خلق می کند، هنگام نگارش شاید حجمی چهل پنجاه صفحه ای پیدا کند.
وی همچنین با اشاره به نام کتاب گفت: نام کتاب «ساده‌رنگ» است اما جلد کتاب اصلا ساده نیست و به عنوان یک مخاطب فکر می‌کنم بهتر بود جلد کتاب حال و هوای تصویر سازی‌ها و جلد‌های دهه ۶۰ را داشته باشد.
 نعلبندی به ویژگی‌های زبانی کتار اشاره و خاطرنشان کرد: استفاده از جملات و عبارات ترکی، در حد معقول، می‌تواند برای مخاطبان ترکی جای‌جای کشور جذاب باشد، اما اصرار بیش از حد بر این موضوع، ممکن است باعث نارسایی در فهم کتاب شود.
وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد با ویراستاری دقیق این دست کتاب‌ها شاهده قلمی ‌شدن خاطرات سال‌های دفاع مقدس و تلاشگران آن سال‌ها باشیم.


آلبوم تصاویرجای خالی «فضای گرافیکی دهه60» در «ساده‌رنگ» محسوس است
عکسی برای این آلبوم ثبت نشده است.
PDF چاپ چاپ