لینک های مرتبط

 .
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1398     |     کد : 5443

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی:

بهادادن به تولیدات فرهنگی بومی، امیدبخش است

مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان گفت: خاطرات «مجید دلدوزی» یک تطور فرهنگی و هنری را نشان می‌دهد و به نوعی از تاریخ فعایت فرهنگی هنری انقلاب اسلامی در تبریز سخن به میان می آورد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان، روح‌اله رشیدی، در نشست ماهانه «یک‌ماه، یک‌کتاب» سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، با بررسی ویژگی‌های کلی کتاب «ساده‌رنگ» اظهار داشت: توجه به آن دسته از آثار بومی و تولیدات فرهنگی که در تبریز به ثمر رسیده‌اند، به امیدواری متولیان فرهنگی این حوزه و نیز دلگرمی آن‌ها منجر خواهد شد.
نویسنده «شاه شهید‌پرور» افزود: حرکت منسجم و قدرتمندی برای ثبت خاطرات فعالان  فرهنگی و هنری دفاع مقدس وجود ندارد و تدوین کتاب ساده رنگ، با توجه به اهمیت ماهوی در خاطرات ایشان، مهم و ضروری به نظر می رسید.
وی با بیان اینکه این روند سال‌ها به طول انجامیده است، اظهار داشت: انجام مصاحبه‌ها و تدوین نهایی آن زمان‌بر بوده و توانسته اثری مهم در این حوزه را به مخاطبان ارائه دهد.
رشیدی پرداخت به شخصیت مجید دلدوزی، به عنوان شخصیت مهم فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی را حایز اهمیت خواند و گفت: آنچه اهمیت دارد،  نه پرداخت به شخصیت به صورت فردی، که توجه به نقش افراد در همراهی با جریان مردم و اثرگذار بودن در متن آن وقایع است.
وی اضافه کرد: تاریخ نگاری به تعبیر امام راحل، باید از زبان رنجکشیده‌ها و مستضعفین باشد تا جنبه های مردمی و به ثمر رسیدن آن انقلاب مهم خود را بازتاب دهد.


آلبوم تصاویربهادادن به تولیدات فرهنگی بومی، امیدبخش است
عکسی برای این آلبوم ثبت نشده است.
PDF چاپ چاپ