لینک های مرتبط

 .
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 8 مهر 1398     |     کد : 5442

نویسنده تبریزی عنوان کرد؛

«ساده‌رنگ»، کتابی با قابلیت تولید اثر نمایشی

نویسنده شاخص تبریزی با اشاره به مختصات ادبیات مرتبط با جنگ که در سطح جهان به ادبیات مقاومت مشهور است، گفت: ادبیات مقاومت در تمام ملل مهم و مطرح است و یادآور سال‌ها رشادت و تلاش برای دفاع از میهن محسوب می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان، عبدالمجید نجفی، در نشست ماهانه «یک‌ماه، یک‌کتاب» سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، با بررسی ویژگی‌های کلی کتاب «ساده‌رنگ» اظهار داشت: ساده‌رنگ، کتابی سراسر صداقت و صراحت است و نگارنده‌اش هیچ سعی نکرده با تعریف و تمجید، جلوه قهرمانانه‌ای به خود بدهد.
به گفته نگارنده «کتاب آتش بر فراز قندیل» پس‌لرزه های جنگ همواره در داخل شهرها و در زندگی مردم دیده نمی‌شود و تاثیرات آن کمتر از اثرگذاری مبارزات داخل جبهه و میدان نبرد نبوده است و ساده‌رنگ توانسته این موضوع را پوشش دهد.
نجفی، ضمن قدردانی از مجید دلدوزی و تیم پدید آورنده‌ی کتاب گفت: توجه به جزئیات و ریزنگاری‌ها در داستان های حوزه مقاومت حائز اهمیت است؛ با همین جزئیات است که در سال‌های آتی می‌توان از این کتاب‌ها، فیلم و آثار نمایشی تولید کرد و ساده‌رنگ جزو آثاری است که امیدواریم روزی شکل و شمایل تصویری هم به خود بگیرد.
وی اضافه کرد: کتاب ساده‌رنگ، توجه ویژه‌ای به محلات تبریز داشته و توانسته موقعیت‌های مکانی ماندگاری در ذهن مخاطب به یادگار بگذارد؛ بعلاوه، تاکید بر زبان مادری، از دیگر نقاط قوت ساده‌رنگ در القای صمیمیت با مخاطب است.
نویسنده رمان «روزگار مه‌آلود جابر» افزود: نگارش خاطرات سال‌های مقاومت به حفظ یادگاران آن سال‌ها و حوادث آن به ویژه برای نسل های آتی یاری می‌رساند.


آلبوم تصاویر«ساده‌رنگ»، کتابی با قابلیت تولید اثر نمایشی
عکسی برای این آلبوم ثبت نشده است.
PDF چاپ چاپ