لینک های مرتبط

 .
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : پنجشنبه 21 شهريور 1398     |     کد : 5426

فرهنگ عاشورایی در هشت سال دفاع مقدس، تجسم یافته است

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز گفت: فرهنگ عاشورایی در هشت سال دفاع مقدس و حماسه رزمندگان اسلام تجسم کاملی یافته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان، حجت الاسلام والمسلمین قدوسی، در دیدار با تنی چند از اعضای گردان تخریب و آموزش نظامی لشکر عاشورا در دوران هشت سال دفاع مقدس با بیان اینکه آموزه های فرهنگ عاشورا در همه اعصار خود را بازتاب داده است، اظهار داشت: این موضوع به ویژه در دوران دفاع مقدس بیش از همه، منشا حماسه‌های ماندگار و رشادت‌ها بوده و توانسته به عنوان فصلی مهم در تاریخ و فرهنگ ما، خود را نمایان کند.

اعضای گردان تخریب و آموزش نظامی لشکر عاشورا بعد از دوران دفاع مقدس، اتحاد و همدلی خود را حفظ کرده‌اند و به رغم مشکلات و مسائل موجود، توانسته‌اند فعالیت‌های فرهنگی خود را در قالب یک هیئت مذهبی دنبال کنند. این افراد در مناسبت‌هایی مختلف، یکدیگر را ملاقات می‌کنند و با خاطره گویی، حضور در مراسم‌هایی مذهبی، یاد و خاطره حماسه خود را پاس می‌دارند.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز، با تقدیر از حفظ اتحاد و همدلی میان اعضای این گردان خاطر نشان کرد: اینکه شماری از رزمندگان حاضر در یکی از حساس ترین برهه های فرهنگی زمانه یکدیگر را حفظ کرده اند و تلاش نموده اند که با حفظ همدلی میان خود در سنگرهای مختلف فرهنگی کشور حضور داشته باشند، جای قدردانی دارد و امیدواریم این الگو در سایر عرصه ها نیز تداوم داشته باشد.

حجت الاسلام والسلمین قدوسی، همچنین با تشریح فعالیت‌های سازمان متبوع خود، اظهار داشت: سازمان در سالهای گذشته با برگزاری برنامه‌هایی متعدد تلاش کرده است ضمن پاسخ به مطالبات و نیازهای فرهنگی و اجتماعی همه شهروندان، گامی در راستای توجه به فرهنگ عاشورایی و دفاع مقدس بردارد.

وی ادامه داد: این برنامه ها در قالب برنامه‌های فرهنگی و مناسبتی دنبال می شود و تاکنون توانسته نتایج اثربخش و مهمی داشته ابشد.

سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با بیان اینکه این برنامه‌ها عموماً با خلاقیت سازمان صورت می‌پذیرد، اظهار داشت: بعضاً این رویدادها در قالب برنامه‌های مشارکتی صورت می گیرد و توانسته به ارتباط موثر میان سازمان و نهادهای فرهنگی مختلف منجر شود.

وی آمادگی سازمان خود را برای همکاری با هیات گردان تخریب و آموزش نظامی لشکر عاشورا اعلام کرد و افزود: این سازمان در هفته دفاع مقدس خواهد کوشید برنامه هایی برای پاسداشت حماسه مردم سامان دهد در آن از تجارب این هیائت بهره مند خواهد شد.

در این دیدار، اعضای این هیات، با بازگویی برخی تجارب و خاطرات خود، خواستار تعامل و همکاری بیشتر در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شدند.

حسین تقی پور، از اعضای این هیات با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در این مجموعه اظهار داشت: وب سایت لیله القدر با همراهی و همدلی شماری از دوستان راه اندازی شده و دربردانده محتواهایی در خصوص فرهنگ عاشورایی است.


PDF چاپ چاپ