لینک های مرتبط

 .
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : يکشنبه 27 مرداد 1398     |     کد : 5416

پایمردی رزمندگان ایرانی، در اردوگاه‌های بعثی همه جهان را به تحسین واداشت

فرمانده سپاه عاشورا گفت: پایمردی رزمندگان ایرانی، در اردوگاه‌های بعثی همه جهان را به تحسین واداشت و آنها را معترف به عظمت ملت ایران و انقلاب اسلامی کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان، سردار عابدین خرّم در ویژه‌برنامه بازگشت پرستوها، که به میمنت بیست و نهمین سالروز بازگشت آزادگان به میهن در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز برگزار شده بود، خاطر نشان کرد: آنها به رغم سختی‌های دوران اسارت، کوچکترین ضعف و شکستی از خود بروز ندادند و  با مقاومتی مثال زدنی کوشیدند روحیه خود را حفظ کنند.

وی اضافه کرد: این اتفاق چنان زنده و ماندگار بود که ناظران بین المللی از این اتفاق به عنوان صحنه ای بیادماندنی یاد کردند و آن را ستودند.

فرمانده سپاه عاشورا، از اسارت به عنوان یکی از سه رکن جهاد فی سبیل‌الله یاد کرد و افزود: شهادت و جراحت به عنوان دیگر ارکان جهاد فی سبیل‌الله در میان برخی از اسرای بزرگوار ما ثبت شد که ما همواره به به نقش آنها در بالندگی امروزمان می بالیم.

وی خاطر نشان کرد: آزادگان زینب وار، در برابر شکنجه‌ها و ظلم‌های بعثی‌ها پایمردی کردند و در برخی از موارد، جام شهادت را سرکشیدند.

سردار عابدین خرم، از روز بازگشت آزادگان به میهن، به عنوان روز افتخار و عظمت ملت ایران یاد کرد و افزود: در این روز ملت ایران یکپارچه غرق در شور نشاط بود و توانستند بعد از مدتها، فرزندان در بند خود را در آغوش بکشند.

این مراسم با اجرای ویژه برنامه‌های فرهنگی، و آئینی، قدردانی از آزادگان و اعضای خانواده‌های آنها که در مسابقات ورزشی مقام آورده اند و نیز سخنرانی تنی چند از مقامات بلندپایه لشکری استان برگزار شد.

ویژه برنامه بازگشت پرستوها، از برنامه‌های ثابت سازمان است که در چند سال گذشته با استقبال گسترده از سوی آزادگان سرافراز و خانواده‌های آنها برگزار می‌شود.


PDF چاپ چاپ