چهارشنبه 14 خرداد 1399 _
 لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 17 تير 1398     |     کد : 5391

احیای شخصیت میرزاآقا تبریزی، بزرگترین دستاورد جشنواره نمایشنامه‌نویسی است

نویسنده، پژوهشگر و کارگردان تئاتر گفت: احیای شخصیت مهجور میرآقا تبریزی پس از سده‌ها، بزرگترین دستاورد جشنواره ملی نمایش نامه نویسی میرآقا تبریزی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان، دکتر اردشیر صالح‌پور در دیدار با سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری تبریز با قدردانی از همراهی و مشارکت فعالانه سازمان در برگزاری این جشنواره خاطر نشان کرد: حقیقت امر آن است که این شخصیت بزرگ و اثرگذار، به دلایل متعدد در طول  تاریخ فرهنگی و هنری این کشور مهجورمانده بود و توجهی به عمق شخصیت ایشان نمی‌شد.

وی افزود: یکی از بزرگترین دستاوردهای این جشنواره توجه به کارنامه و نیز اثری است که وی در تئاتر ایران از خود به جای گذاشته است که لازم است از برگزارکنندگان و نیز صاحبان این ایده قدردانی کنم.

این نویسنده، پژوهشگر و کارگردان تئاتر همچنین با اشاره به شان و جایگاه تبریز در پهنه فعالیت های فرهنگی تبریز خاطر نشان کرد: جایگاه تبریز همواره در حوزه هنر نمایش و تئاتر جایگاهی محتشم است که توانسته اعتبار و جایگاهی ویژه به هنر ایران دهد.


در ادامه این دیدار، حجت الاسلام و المسلمین قدوسی، با اشاره به جایگاه سازمان در اعتلا و غنابخشی فعالیت‌های فرهنگی شهر خاطر نشان کرد: این سازمان پیشرو در انجام فعالیت های فرهنگی است و تلاش دارد که برای اعتلای فرهنگ شهروندی گام هایی بردارد.

وی افزود: شهرداری‎ها، ‎کلید‎داران فعالیت‌‎های فرهنگی هر شهری به شمار می‌‏روند و‏ باید با پرداخت به جنبه‌های مهم و بنیادین این موضوع زمینه رونق هرچه بیشتر این دغدغه را فراهم نمود.

وی برگزاری جشنواره نمایشنامه‌نویسی میرآقا تبریزی را گامی در راستای این موضوع و نیز ارج نهادن به مقام مفاخر و مشاهیر این شهر برشمرد و اظهار داشت: امیدواریم با استمرار این چنین حرکت‌هایی زمینه معرفی و شناخت مفاخر مهجور سرزمین‌مان فراهم آید.


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز