چهارشنبه 14 خرداد 1399 _
 لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : دوشنبه 13 خرداد 1398     |     کد : 5370

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدوسی:

نشر مفاهیم ایثار و شهادت، ضرورت برنامه‌های فرهنگی شهر است

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، نشر فرهنگ ایثار و شهادت را ضرورت برنامه‌های فرهنگی شهر خواند و گفت: همکاری با اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، می‌تواند پشتوانه قابل‌اتکایی برای این رویکرد باشد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدوسی در دیدار با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی، با بیان این مطلب اظهار داشت: تبریز و آذربایجان، خطه سرداران عاشورایی است و ایثار، حماسه و رشادت دوران دفاع مقدس و سال‌های پایمردی بعد از جنگ تحمیلی، پیامی است که به رغم تمام مشکلات زندگی امروز، باید به نسل جدید انتقال یابد.
وی با بیان اینکه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس، از مجموعه‌های فعال و تاثیرگذار در این امر است، تصریح کرد: اشتراک ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های مناسبی که دو مجموعه دارند، می‌تواند زمینه‌ساز برنامه‌های ماندگار در سطح شهر باشد.

سردار اصغر عباسقلی‌زاده، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی نیز در این دیدار، با تبریک انتصاب حجت‌الاسلام‌قدوسی، گفت: مفاهیم پرشور دفاع‌مقدس و ادبیات مقاومت و پایداری، بر عهده نهاد یک نهاد خاص نیست و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع‌مقدس، همراهی با نهادهای مختلف فرهنگی، از جمله سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری را ضروری و سازنده می‌داند.
وی ادامه داد: هماهنگی و هم‌افزایی حوزه‌های مختلف فرهنگی، می‌تواند روحیه ایثار و مقاومت را در میان آحاد جامعه، نهادینه کند.

همچنین مسئول بسیج شهرداری تبریز نیز در این دیدار، از عضویت 7هزار نفر از کارکنان شهرداری در مجموعه بسیج شهرداری تبریز خبر داد.
رحیم ملاحسینی با تاکید بر همراهی و هم‌افزایی بخش‌های مختلف فرهنگی، اضافه کرد: بسیح شهرداری تبریز، تنها مجموعه بسیج در شهرداری‌های کشور است که در قالب یک سازمان مستقل عمل می‌کند.

 


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز