چهارشنبه 14 خرداد 1399 _
 لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : چهارشنبه 25 ارديبهشت 1398     |     کد : 5338

استفاده از ظرفیت‌های حوزه تئاتر و سینما شهر، برای اعتلای فرهنگ شهروندی

سرپرست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌های غنی و در عین حل مغفول حوزه سینما و تئاتر، برای اعتلای فرهنگ شهروندی ثمربخش خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان، حجت الاسلام و المسلمین قدوسی در دیدار با  انجمن‌های "دانش آموختگان تئاتر تبریز" و "هنرهای نمایشی استان" و نیز " انجمن فیلم" و "سینماگران استان" با قدردانی از حضور آنها در فضای فرهنگی و هنری تبریز و خلق آثار متعدد هنری اظهار داشت: فضای هنرهای نمایشی همواره توانسته به خلق اتفاقات ماندگار منجر شود.

وی افزود: از گذشته به سبب ارتباط با هنرمندان حوزه‌های نمایشی و سینماگران نیز با این فضا، توانسته ایم بیشتر در جریان این اتفاقات باشیم و در کنار هنرمندان و سایر فعالان این عرصه به خلق رخدادهای مشابه باشیم.

وی ادامه داد: دلیل عمده موفقیت برخی شهرها در فعالیت های فرهنگی، انسجام و اتحاد نهادهای فرهنگی است که تواسنته به خلق رخدادهای ممتاز و شاخص تبدیل شود.

احمد رجب پور، رییس انجمن هنرهای نمایشی استان در این دیدار، با تبریک انتصاب حجت الاسلام و المسلمین قدوسی، خاطر نشان کرد: با مرور سوابق و کارنامه پربار و درخشان شما می‌توان به رونق و موفقیت این فضا بیش از پیش امیدوار بود.

وی افزود: مایه مسرت ماست که بتوانیم از این فضا برای اعتلای فرهنگی و هنری جامعه بهره ببریم و در کنار همراهی و همیاری گروه های تئاتری، شهروندان را به توسعه این هنر تشویق کنیم.

رامین راستی، عضو هیات مدیره انجمن هنرهای نمایشی استان نیز در این دیدار با اشاره به سابقه پربار فعالیت حجت الاسلام و المسلمین قدوسی در حوزه فعالیت های فرهنگی و هنری گفت: یکی از عمده‌ترین نیازها فرهنگی شهر توجه به مقوله تئاتر و هنر نمایش است که همواره از سوی سازمان محل توجه بوده است.

وی خاطر نشان کرد: امیداریم این نگاه همواره مستمر و هدفدار باشد و به حمایت از گروه‌های تئاتری و نمایشی حسب عدالت و توزیع عادلانه امکانات همراه باشد.

یونس  مقدم، رییس انجمن سینماگران استان سازمان را محل رجوع و حضور اصحاب سینما خواند و افزود: این مجموعه همواره گامی در راستای حل مشکلات سینماگران برداشته و با حمایت از جشنواره‌های فیلم، به رونق این فضا کمک کرده است.

وی با قدردانی از همکاری سازمان در برگزاری جشنواره فیلم تبریز گفت: تجربه همکاری موفق در برگزاری دو دوره جشنواره فیلم به ما امکان داد که زمینه فعالیت برای دور سوم را فراهم کنیم.

وی انجمن متبوع خود را یکی از پویاترین انجمن های فرهنگی تبریز  خواند و گفت: این انجمن با 200 عضو یکی از فعالترین انجمن هاست و توانسته با برگزاری رخدادهای فرهنگی و هنری، زمینه ساز اقدامات فرهنگی و موثر شود.

این دیدار با طرح ایده ها و پیشنهادهایی برای اعتلای جایگاه هنرهای نمایشی همراه بود.مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز