چهارشنبه 14 خرداد 1399 _
 لینک های مرتبط

 


.
 
 
 
  جستجو
 
تاریخ : سه شنبه 24 ارديبهشت 1398     |     کد : 5334

فولکلور قدرتمند موسیقی آذربایجان باید به مرزهای دوردست برسد

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، اظهار کرد: فولکور آذربایجان این قابلیت را دارد که وارد مرزهای دور شده و غنای فرهنگی این دیار را در جهان معرفی کند.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدوسی در دیدار با سه تشکل موسیقی استان با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: متاسفانه در طول سال‌های متمادی، نتوانسته‌ایم آن‌گونه که باید وشاید، از مزیت‌های فرهنگی و هنری بهره بگیریم؛ بعلاوه برداشت‌ها و سوء‌ظن‌ها در این حوزه، نتیجه عکس داده‌است.
 وی ادامه داد: رفع آسیب‌‌هایی که امروز در بحث‌های فرهنگی با آن‌ها مواجهیم، نیازمند همدلی و همراهی هنرمندان و اصحاب فرهنگ است.
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز، با بیان اینکه موسیقی آذربایجان، همواره از استعدادهای ارزشمندی برخوردار بوده و منشا آثار ماندگار و زیبا است، افزود: از فولکور قدرتمندی بهره‌مندیم و باید فرهنگ، ادبیات و موسیقی فاخر خود را به گوش کشورهای مختلف برسانیم.
وی اضافه کرد:  آن‌سوی مرزها، تشنه شعر نظامی، شهریار و پروین است و این موسیقی است که باید شعر شاعران نامدار تبریز و آذربایجان را به گوش مخاطبان جهانی برساند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدوسی، از تشکل‌های موسیقی خواست طرح‌های مدون خود را برای برنامه‌ریزی در مسیر اجرایی سازمان، ارائه دهند.
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی اضافه کرد: مدیریت شهری، در بخش‌های مختلف شهرداری و شورای اسلامی شهر، پشتیبان طرح‌هایی است که باعث معرفی فرهنگ آذربایجان و ارتقای نشاط اجتماعی در سطح شهر شود.
محمد عبادی رئیس انجمن فرهنگی و هنری عاشیقلار نیز در این دیدار، با تبریک انتصاب حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدوسی، یادآور شد: بیشتر فعالان فرهنگی و هنری، سابقه آشنایی دیرین با سرپرست سازمان را دارند و همین موضوع، می‌تواند عامل دلگرمی بین فعالان موسیقی و سازمان باشد.
وی به ظرفیت‌های موسیقی عاشیق اشاره و یادآور شد: این موسیقی، با سابقه هفت هزار سال، در انتقال مفاهیم دینی و مذهبی نقش داشته و امروز نیز ظرفیت‌ بسیار مهمی برای معرفی فرهنگ ایران و آذربایجان و همچنین ارتقای نشاط در شهر دارد.
عبادی ادامه داد: کثرت اعضای انجمن‌‌های موسیقی یک پشتوانه برای برگزاری جشنواره‌ها و ارائه طرح‌های تولیدی به شمار می‌رود.
روسا و هیئت‌مدیره انجمن موسیقی استان و انجمن ایفاگران موسیقی نیز در این دیدار، حضور داشتند.


عکس ها: داود نجفی


مدیر سایت  سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز