جستجو
 
تاریخ : شنبه 29 آبان 1389     |     کد : 53

افقی روشن برای هفته فرهنگی تبریز در تهران در انتظار است

مهندس عبادالله فتح اللهی معین شهردار کلانشهر تهران در برگزاری هفته فرهنگی تبریز، با پرشور خواندن حضور کاروان فرهنگی تبریز در تهران اظهار داشت: افقی روشن و خاطره ای ماندگار برای هفته فرهنگی تبریز در تهران در انتظار است.

مهندس عبادالله فتح اللهی معین شهردار کلانشهر تهران در برگزاری هفته فرهنگی تبریز، با پرشور خواندن حضور کاروان فرهنگی تبریز در تهران اظهار داشت: افقی روشن و خاطره ای ماندگار برای هفته فرهنگی تبریز در تهران در انتظار است.


وی در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی هفته فرهنگی تبریز در تهران با بیان اینکه برگزاری هفته فرهنگی دستاوردهای خوبی برای پایتخت نشینان خواهد داشت افزود: ایجاد و تعمیق همبستگی ملی، شناسایی توانمندی های قومی و محلی ایران، تعمیق روابط فرهنگی بین پایتخت نشینان و توانمند سازی نقاط قوت و ناشناخته آذربایجان در تبریز کمک موثری خواهد کرد.


شهردار اسبق تبریز با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته بین شهرداری های تبریز و تهران ابراز امیدواری کرد که هفته فرهنگی تبریز در پایتخت به خاطره ای ماندگار برای تهرانی ها بدل شود.


معین شهردار تهران در برگزاری هفته فرهنگی تبریز، با بیان اینکه نمایش لطافت ها، ظرافت های فرهنگی و تنوع قومی و بومی ایران به عنوان مهمترین هدف برگزاری هفته های فرهنگی مطرح است عنوان کرد: اگر یک تهران نشین نتواند شناخت موثری از این توانمندی ها داشته باشد، در عمل به مسئولیت های خود به عنوان یک پایتخت نشین عمل نخواهد کرد.


مهندس فتح اللهی اضافه کرد: آذربایجان همواره در اعتلای هنر ایران کوشیده و با آثار ماندگار هنری خود بر ارزش و فزونی یافتن جایگاه ایران تلاش کرده است.
شهردار منطقه 19 کلانشهر تهران با اشاره به منظومه حیدربابایه سلام اثر استاد شهریار که تا کنون نزدیک 100 زبان زنده دنیا ترجمه شده است افزود: این اثر خیره کننده ادبی به عنوان یکی از معدود آثار ادبی ایران به شمار می رود که در چنین سطحی در دنیا شناخته می شود.
معین شهردار تهران در برگزاری هفته فرهنگی تبریز عنوان کرد: آذربایجان به دلیل دلبستگی خود به ایرانی همواره آثار ممتازی برای هنر و فرهنگ این مرز و بوم به ارمغان آورده است.


مهندس فتح اللهی با تاکید بر اینکه تبریز به عنوان نخستین پایتخت تشیع در جهان اسلام شناخته می شود، افزود: آذربایجان همواره در پیشگامی در این عرصه کوشیده است و در هنر، فرهنگ و ادبیات نتایجی ممتاز کسب کرده است.
وی همچنین از هنرمند به عنوان یک سرمایه ملی یاد کرد و افزود: هنرمندان به عنوان سرمایه اجتماعی یک جامعه به شمار می روند و لازم است دولت و نهادهای ذیربط در حمایت و شناساندن هنرمندان به جامعه و مردم نقشی تام و موثر ایفا کنند.


شهردار اسبق تبریز اظهار داشت: هنرمندان در حقیقت بخشی از نیازهای اساسی و بنیادین یک جامعه را تامین می کنند که ارتباطی موثر با روحیات و معنویات مردم آن جامعه دارد.
فتح اللهی خاطر نشان کرد: جامعه به محصولات فرهنگی هنرمندان نیاز دارد و با آن به ارتقای روحی و معنوی می رسد.
وی با بیان اینکه اگر هنرمندان این ندای مردم را در این دریابد ضمن آنکه خود به یک اعتلای درونی و روحی خواهد رسید افزود: در این صورت هنرمند از صبغه دولتی بودن و سفارشی کار کردن نیز منزه خواهد شد و دولت نیز دنباله رو وی خواهد شد.


هفته فرهنگی تبریز، روز شنبه 29 آبان با اجرای مراسم افتتاح در فرهنگسرای خاوران تهران آغاز و بیش از 80 برنامه متنوع فرهنگی و هنری را برای مردم تهران اجرا خواهد کرد.


PDF چاپ چاپ